Az előző évekhez hasonlóan, idén is megszervezzük a Papi továbbképzőt, amely papjaink folyamatos képzését hivatott biztosítani, és amelyre minden érdeklődött kiemelt szeretettel és tisztelettel várunk. Ugyanakkor a továbbképző, kiváló alkalom arra, hogy nemcsak szellemiekben, de lelkiekben, és paptestvéri kapcsolatainkban is felfrissülést, találkozási lehetőséget nyújtson számunkra. A Szemináriumban egykor eltöltött idő felidézése, lelki felüdülést és új erőt ad számunkra, hogy papságunkban megújulva, közösen haladhassunk előre azon az úton, amelyre Krisztus hívott bennünket.
Főtisztelendő Paptestvérekkel tudatjuk, hogy a Márton Áron hagyaték sorozatban megjelent a 18. kötet „Alkalmi beszédek – 3.” címmel. Kifejezetten prédikációs anyagot tartalmaz, többek között olyan témák szerepelnek, mint „Isten, Jézus Krisztus, keresztényi mivolt, hit, ima, ember, halál, stb.” Nem kész prédikációk, de jó segítségül szolgálnak a szentbeszédek elkészítéséhez, a krisztushívőknek pedig kiváló lelki olvasmány. Beszerezhető: – az Érsekség kapusszobájában, Dr.
A Jel Kiadó és a marosszentgyörgyi kármelita nővérek két újabb közös gondozású könyvet adtak ki a Szent István Könyvhétre.
A nagyböjti papi koronagyűlések programja az idei első körlevelünkben már meghirdetett időpontok szerint alakul.
Keresztény életgyakorlatból ismerjük, de nem árt emlékeztetni arra, hogy Anyaszentegyházunk bűnbánati és böjti fegyelmének megfelelően kötelező a hústól való megtartóztatás betöltött 14 éves kortól nagyböjt kezdő napján (hamvazószerdán) és a nagyböjti péntekeken.
Hamvazószerdán és nagypénteken a nagykorúakat 60. életévük betöltéséig szigorú böjt (azaz böjt és hústól való tartózkodás) kötelezi. Ez azt jelenti, hogy a hústilalom mellett naponta legfeljebb háromszor szabad étkezni, és csak egyszer jóllakni.
A nagyböjt kezdetétől egészen Szentháromság vasárnapjáig tartó időszakban van lehetőség a húsvéti szentáldozás teljesítésére, és ehhez kapcsolódóan az éves szentgyónás elvégzésére, melyet Anyaszentegyházunk parancsolataiban kifejezetten kér. Természetesen egy buzgó hívő ennyivel nem érheti be.
Főegyházmegyénk Gazdasági Tanácsa, az évi első és rendes gyűlését 2019. április 5-én tartja, az érseki központban.
Tanácsi döntést igénylő ügyeiket folyó év április 1-jéig terjesszék fel az érsekség Gazdasági Osztályára.
Szeretettel emlékeztetem Paptestvéreimet, hogy ebben az évben is a nagycsütörtöki olajszentelési szentmise délelőtt 10 órakor kezdődik székesegyházunkban. A szentmise keretében megáldom a betegek és katekumenek olaját, megszentelem a krizmát.
Évente visszatérő lehetőség, hogy a koncelebrációs szentmise keretében megújítsuk a papszenteléskor tett ígéretünket.
Szép hagyomány főegyházmegyénkben, hogy a nagycsütörtöki olajszentelő szentmisére, Gyulafehérvárra zarándokolnak a hittanosok hitoktatóikkal, valamint a ministránsok, lelkipásztoraik vezetésével.
Az előző évekhez hasonlóan, az apostoli Szentszék felkérésére, szeretettel emlékeztetem Főtisztelendő Paptestvéreimet, hogy a nagypénteki Szent Sír persely bevételét, ebben az esztendőben is a Szentföldi Katolikus Egyházak támogatására kell fordítanunk.
Az eddigi gyakorlat alapján, a gyűjtésből származó összeget, jegyzőkönyv ellenében adják le a főesperesi hivatalba, ahonnan továbbítják az érsekség Gazdasági Osztályára.
Hivatalunk a Nunciatúrán keresztül továbbítja rendeltetési helyére, az így begyűjtött adományokat.
A Szentírásban olvashatjuk, hogy „Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké” (Zsid 13,8) – csak mi emberek változunk, csak a mi világunk változik, és nekünk ebben a változó világban kell megtalálnunk az Örök Változatlant. Ebben segít Jézus, amikor Jel akar lenni mindannyiunk számára, hogy irányt mutasson nekünk, hogy esélyt adjon nekünk is a változatlanságra, a Hozzá való tartozásra: az Örök Életre.