A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum (Kisszeminárium) felvételi vizsgát hirdet a 2020/2021-es iskolai évben induló IX. osztályának 28 helyére (fiúknak), akik sikerrel elvégezték a VIII. osztályt – megfeleltek az országos felmérő vizsgán (Evaluare Naţională), magaviseletük 10-es, és 2020. szept. 15-ig nem töltik be a 18. életévüket.
- Ft. KISS István szentszéki tanácsos, csíksomlyói nyugalmazott lelkész, életének 63., papságának 37. évében 2019. február 11-én, hétfőn elhunyt a székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthonban. 2019. február 13-án, szerdán temették a székelyudvarhelyi temetőben.
- Ft. HAJDÚ Gyula pápai prelátus, éneklő kanonok, nyugalmazott teológiai rektor életének 92., papságának 67. évében 2019. február 26-án, kedden elhunyt székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthonba, 2019.
Hasznos tudnivalók
Msgr. dr. Kovács Gergely püspökszenteléséről és érseki beiktatásáról
Február 22-én, szombaton kerül sor Gyulafehérváron, a Szent Mihály székesegyházban dr. Kovács Gergely püspökszentelésére és érseki beiktatására.
Az ünnepség kapcsán a következő tudnivalókra hívjuk fel a papság, a meghívott vendégek és a hívek figyelmét:
Idén is megszervezzük a kántorok lelkigyakorlatos továbbképzőjét Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban, február 17–20. között. Akik részt szeretnének venni, szándékukat jelezzék február 10-ig a Jakab Antal Tanulmányi Ház recepcióján, a 0741–258156-os telefonszámon.
Bár minden kántor számára kötelező lenne a jelenlét, mégis azt kérjük, hogy csak azok jelentkezzenek, akik komolyan veszik a programot.
A továbbképző Veni Sancteval kezdődik a kegytemplomban, február 17-én 1500 órakor.
"SZENT TERÉZ VÁLASZOL - HOGYAN IMÁDKOZZUNK?" - lelkigyakorlat Avilai Szent Teréz Önéletrajza alapján Johanna-Andrea nővér kísérével.
Időpont: 2020. július 7-10-ig.
PAPI LELKIGYAKORLAT ugyanebben a témában: július 13-15-ig.
Jelentkezni lehet: kis.szent.terez.karmel@gmail.com email-címen.
Nincs részvételi díj. A nővérek adományt fogadnak el.
A Bonus Pastor Alapítvány 15 éve szervez rövid távú terápiás programokat szenvedélybeteg férfiak és nők számára. A programokon való részvételt ajánljuk azoknak is, akik hozzátartozóként keresnek segítséget szenvedélybeteg társuk számára. Az évente 4 alkalommal megrendezett programok jó alkalmat nyújtanak a szenvedélybetegség mibenlétének megismerésére, a hozzá kapcsolódó problémák és tévhitek felismerésére, ill. a változtatásra való készség és a motiváltság növelésére.
2019. november 14-én, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán, a plébánosi vizsgáztató bizottság előtt, eredményesen vizsgáztak, az érvényben lévő előírásoknak megfelelően:
1. Benedek Károly – Brassó Bolonya
2. Lörincz Barnabás – Gyergyóremete
3. Papp Antal – Zetelaka
4. Tódor Attila – Gyulafehérvár
Paptestvéreink tájékoztatására közöljük, hogy Érseki Hivatalunk 2019. december 20. – 2020. január 7. közötti időszakban hivatalosan zárva tart. Ez idő alatt hivatalunk szolgálati telefonjai sem működnek. Lelkipásztori ügyekben bármikor a rendelkezésükre állunk. Érseki Központunk papjait, nevezetesen a helynök és titkár urat a szünnapok alatt is kereshetik. Ezúton is kérjük szíves megértésüket, amelyet köszönettel viszonzunk.
(részlet a X./2019. érseki körlevélből)
A marosszentgyörgyi kármelita nővérek és a Jel Kiadó közös gondozásában két újabb könyv jelent meg.
Egyházzenei Konferenciát szerveznek Nagyváradon 2019. november 22-én, amelyre a papokat, kántorokat, egyházzene kedvelőket, hitoktatókat és minden érdeklődőt várnak a szervezők.
A nap témája X. Piusz pápa, Tra le Sollecitudini kezdető motu proprio-ja.
Tervezett program:
15.00: Regisztráció, érkezés
15.30: Hivatalos megnyitó - Veni Creator Spiritus
15.45: A Motu Proprio (közelebbi és távolabbi) egyházzenei előzményei - Tankó László, Arad
16.30: Szünet

A csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szervezésében lelkinap lesz orvosoknak Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban.
Téma: Hivatástudat
Meghívottak: Jakabos Barnabás SJ és Dósa Éva pszichiáter, pszichoterapeuta
Jelentkezni a következő telefonszámokon lehet: 0744 909 835 és 0740 412 216.
Ebben az évben is szeptember 29-én, vasárnap, Szent Mihály főangyal ünnepén, főegyházmegyénk és székesegyházunk védőszentjének napján tartjuk a székesegyházi búcsút, amelyhez társul Papnevelő Intézetünk tanévnyitója, ünnepélyes Veni Sancte-val.
Az ünnepi szentmise d.e. 11 órától kezdődik, hogy a távolabbról jövők is ide érhessenek.
(Vasárnap lévén, a lelkipásztoroknak nehezebb a kimozdulás, a helyi elfoglaltságok miatt.)