A súlyosbodó járványhelyzet próbára teszi mindannyiunk leleményességét és tenni akarását, különösképpen a hitoktatás terén. Megváltozott életünk eddig is sok áldozatot kívánt mind lelkipásztorainktól, mind hitoktatóinktól, legyen szó iskolai vagy plébániai tevékenységről.
Október folyamán sor került a segédpüspök által vezetett rekollekciók megtartására, melyek fő témája a „hogyan tovább papi rekollekció?” kérdés volt. A visszajelzések szerint sokan szeretnék, ha időközönként a főesperességek szerveznék ezt meg. Tekintettel a járványhelyzetre és a szigorításokra, az adventi rekollekciós nap megszervezését a főesperesekre bízzuk.
Az advent első hetében, november 30. és december 4. között megtartandó rekollekció után várjuk a főesperesek beszámolóját arról, hogyan sikerült a napot megszervezni.
Szeptember 29-én, Szent Mihály főangyal ünnepén, főegyházmegyénk és székesegyházunk védőszentjének napján tartjuk székesegyházunk búcsúját. Az elmaradt nagycsütörtöki olajszentelést is a búcsús szentmise keretében tartjuk meg, amely egyben a Szeminárium Veni Sancte-ünnepe is (a Római Katolikus Teológiai Kar Pasztorálteológiai Intézetének tanévnyitója).
Főegyházmegyénk számára az idén négyen jelentkeztek a Római Katolikus Teológiai Kar Pasztorálteológiai Intézetébe (SIS) azzal a céllal, hogy tanulmányaik befejeztével papok legyenek:
Főtisztelendő Paptestvéreimmel tudatom, hogy amennyiben a járványügyi előírások lehetővé teszik, az őszi rekollekciós napokat a következő beosztás szerint szervezzük meg a főesperesi központokban:
1. Első körben:
– Október 12–én, hétfőn – Kézdivásárhelyen;
Örömmel tudatom, hogy megtisztelő változás történt a Gyulafehérvári Főegyházmegye Érseki Hivatalának postacímében. Az eddig Str. Mihai Viteazu Nr. 21. mostantól Str. Episcop Márton Áron Nr. 2.
(részlet a 2020/VIII. érseki körlevélből)
A Gyulafehérvári Főegyházmegye központi hivatalai a nyári szabadságolás ideje alatt is folyamatosan nyitva tartanak. Alkalmazottaink is kiveszik pihenőszabadságukat, de – csökkentett létszámmal – a hivatalok nyitva tartanak a megszokott munkaprogram szerint.
(részlet a 2020/VIII. érseki körlevélből)
Bodoni Árpád tb. kanonok, nyugalmazott plébános, életének 100., papságának a 76. évében a június 26-án este megtért a mennyei Atyához.
Az idei IV. körlevelemben már rendelkeztem a 2020-ban esedékes bérmálások elhalasztásáról (45-2020). Továbbra is fontosnak tartom, hogy a szentség kiszolgáltatását egy rövid előkészület előzze meg. Mivel a jelenlegi egészségügyi rendelkezések még mindig nem teszik lehetővé egy nagyobb létszámú csoport zárt térben való találkozását, és így nehéz lenne megtartani a felkészítőket és a bérmálást is, úgy határoztam, hogy az idénre tervezett bérmálásokat áttesszük a jövő évre.
(részlet a 2020/VIII. érseki körlevélből)
A Gyulafehérvári Főegyházmegyei Liturgikus és Egyházzenei Bizottság szervezésében ebben az évben is kántorvizsgát tartunk azok részére, akik a szükséges ismeretek elsajátítása után kántori oklevelet szeretnének szerezni. A kántorvizsgára XII. osztályt végzett, abszolválási diplomával rendelkező személyeket fogadunk, akik plébánosi ajánlással rendelkeznek.
A jó Pásztor végtelen kegyelméből, Paptestvéreink közül többen is emlékeznek ebben az évben pappá szentelésük 25. (ezüst), illetve 50. (arany) évfordulójára. Ezeken az évfordulókon egyházunk teljes búcsút biztosít, a szokott feltételek mellett, mind a jubiláns papnak, mind a jubileumi szentmiséjén résztvevőknek.
|
Ezüstmisések (25 év): |
||
|
– |
Brassó |
