
A Kisebb Testvérek Szent István Királyról nevezett Erdélyi Rendtartományában folyó év augusztus 1-től a következő áthelyezések lépnek életbe:

A Kisebb Testvérek Szent István Királyról nevezett Erdélyi Rendtartományában folyó év augusztus 1-től a következő áthelyezések lépnek életbe:
Főegyházmegyénk Papi Szenátusának megkérdezése után, folyó év május 20–án megalakítottam a szenátusi bizottságokat és albizottságokat, azok élére titkárokat neveztem ki, akik a Papi Szenátus jóváhagyott szabályzata szerint végzik munkájukat.
1. Gyulafehérvári Főegyházmegyei Liturgikus és Egyházművészeti Bizottság
Titkára: Ft. Ilyés Zsolt
2. Gyulafehérvári Főegyházmegyei Pasztorális Bizottság
Titkára: Exc. és Ft. Dr. Kerekes László
Albizottságok:
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Tanácsosi Testületének szabályzatát 2020. április 25-én kihirdettem és elrendeltem. A Főegyházmegyei Papi Szenátus megalakulása után, annak tagjai közül a következő papokat neveztem ki tanácsossá:
1. Msgr. Dr. Lukács Imre-Róbert
2. Ft. Hurgoi János
3. Ft. Hajdú János
4. Ft. Ilyés Zsolt
5. Ft. László Attila
6. Ft. Péter Arthur
Ahogyan azt az idei IV. Körlevélben meghirdettük, a Szentföldi Katolikus Egyház támogatására szervezett gyűjtés 2020. szeptember 13-án történik. A Péterfillérek néven ismert gyűjtés időpontja változott: 2020. június 28-áról 2020. október 4-ére tevődött át.
(részlet a 2020./VI. érseki körlevélből)

A Duna TV portréfilmet készített Marton József professzorról. Fotó: Kőmíves István
A Szentírásban olvashatjuk, hogy „Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké” (Zsid 13,8) – csak mi emberek változunk, csak a mi világunk változik, és nekünk ebben a változó világban kell megtalálnunk az Örök Változatlant.
Nehéz időket élünk, de Isten ezekben az időkben is közel van hozzánk és segítséget nyújt népének. A papi hivatás ajándékát ma is szétosztja az Úr. Akik ezt meghallják és követik, azok ajándékká válnak mások számára, Isten közelségét viszik az emberek közé.
A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum (Kisszeminárium) felvételi vizsgát hirdet a 2020/2021-es iskolai évben induló IX. osztályának 28 helyére (fiúknak), akik sikerrel elvégezték a VIII. osztályt – megfeleltek az országos felmérő vizsgán (Evaluare Naţională), magaviseletük 10-es, és 2020. szept. 15-ig nem töltik be a 18. életévüket.
Főegyházmegyénk Papi Szenátusa a C.I.C. 501. 2 §. értelmében 2019. december 24-én megszűnt. Ezzel kapcsolatosan az Egyházi Törvénykönyvünk 495–502. kánonjai és a Papi Szenátus érvényben lévő szabályzata rendelkezik.
A nagyböjti rekollekciós összejöveteleken a kerületek lelkipásztorai megválasztották képviselőjüket. Ugyanezt tették a Főszékeskáptalan, a BBTE Róm. Kat. Teol. Kar paptanárai és a Nagy- és Kisszeminárium elöljáró papjai.
Idén is, mint minden évben, sor kerül az Apostoli Szentszék javára szervezett gyűjtésekre, az alábbi változtatásokkal:
„Menjetek el az egész világra és hirdessétek az evangéliumot” olvassuk Márk evangéliumában (16, 15). Ez az Egyház létalapja és küldetése. Nem emberi elgondolásból, hanem isteni rendelés alapján végzi feladatát. Sokrétű tevékenysége nem végezhető anyagi háttér nélkül. Az anyagiakra való ráutaltságunk természeti törvényen és isteni rendelésen alapul. Felelősek vagyunk azért, hogy az anyagi javakat okosan használjuk fel Krisztus egyháza javára. (lásd E.Zs: Anyagi javak az Egyház szolgálatában).
Idén is lehetőséget biztosítunk 2020. július 13-17. között a szárhegyi ferences kolostorban papoknak és szerzeteseknek olyan hagyományos lelkigyakorlaton részt venni, ahol a napi két elmélkedés mellett teljes csendben lehetnek. A lelkigyakorlat 13-án délben (ebéddel) kezdődik és 17-én délben (ebéddel) fejeződik be. A helyek száma korlátozott, mivel minden résztvevő – hogy ne zavarják egymást – külön szobában lesz elhelyezve. A részt venni kívánók figyelmét külön felhívjuk a kolostort körülölelő természet adta lelki elmélyülés lehetőségére. A lelkigyakorlatot Fr.