Főegyházmegyénkben kialakult szép hagyomány, hogy a nagycsütörtöki olajszentelő szentmisére, Gyulafehérvárra zarándokolnak a hittanosok hitoktatóikkal, valamint a ministránsok, lelkipásztoraik vezetésével.
Az apostoli Szentszék felkérésére, szeretettel emlékeztetem Főtisztelendő Paptestvéreimet, hogy a nagypénteki Szent Sír persely bevételét, ebben az esztendőben is a Szentföldi Katolikus Egyházak támogatására kell fordítanunk.
Az eddigi gyakorlat alapján, a gyűjtésből származó összeget, jegyzőkönyv ellenében adják le a főesperesi hivatalokba, ahonnan továbbítják az érsekség Gazdasági Osztályára.
Hivatalunk a Nunciatúrán keresztül továbbítja rendeltetési helyére, az így begyűjtött adományokat.
Krisztus Urunk megígérte követőinek, hogy soha nem hagyja őket segítség nélkül. Segítsége sokszor azokon az embereken keresztül mutatkozik meg, akiket különösképpen meghív szolgálatára. Ezek az emberek elhagyják családjukat, régi környezetüket és az isteni hívásnak engedelmeskedve keresik és követik a Mestert.
Ennek a követésnek a része a felkészülés, a képzés ideje, mely napjaink kihívásai következtében igen fontos lett, és amely hét éven keresztül folyik. Talán hosszú idő, de szükséges, mert a Mester a legjobbat várja tőlünk/Tőled.
A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum (Kisszeminárium) felvételi vizsgát hirdet a 2018/2019-es iskolai évben induló IX. osztályának 28 helyére (fiúknak), akik sikerrel elvégezték a VIII. osztályt, magaviseletük 10-es, és 2018. szeptember 15-ig nem töltik be a 18. életévüket.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs Központjának munkacsoportja idén is megszervezi az elváltak lelki hétvégéjét. A rendezvényre 2018. április 20-án és 21-én kerül sor a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban „Íme, tenyeremre rajzoltalak téged.” (Iz 49,16) mottóval.
A Bonus Pastor Alapítvány 2018. május 7-18. között kéthetes rövid terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak. Várjuk azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon.
Helyszín: Szentkatolna, Kovászna megye
Jelentkezési határidő: 2018.május 2.
Jelentkezni, további részletek felől érdeklődni az Alapítvány központi irodáján, a 0265-254 460 telefonszámon lehet.
Az idén is megszervezzük a kántorok lelkigyakorlatos továbbképzőjét.
Erre Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban kerül sor február 5–9. között. Akik részt szeretnének venni, szándékukat január 31-ig jelentsék a Tanulmányi Ház recepcióján, a 0741–258156-os telefonszámon.
Bár minden kántor számára kötelező lenne a részvétel mégis az a kérésünk, hogy csak azok jelentkezzenek, akik komolyan tudják venni a programot.
Az alábbiakban közlöm a 2018-as évre tervezett papi lelkigyakorlatok időpontjait:
- Nyári lelkigyakorlat a csíksomlyói Ferences Kolostorban
- 2018.június 19, kedd déltől (ebéddel kezdődően) – június 22, péntek délig (ebéddel zárulva) tart a csíksomlyói Ferences Kolostorban sorra kerülő lelkigyakorlat. Ennek vezetője Főtisztelendő Vaslabán Csaba balatonkeresztúri plébános.
Jelentkezni a Segédpüspöki Hivatalban, vagy a Ferences Kolostornál lehet.
A jó Pásztor végtelen kegyelméből, Paptestvéreink közül többen is emlékeznek ebben az évben pappá szentelésük 25. (ezüst), illetve 50. (arany) évfordulójára. Ezeken az évfordulókon egyházunk teljes búcsút biztosít, a szokott feltételek mellett, mind a jubiláns papnak, mind a jubileumi szentmiséjén résztvevőknek.
|
Ezüstmisések (25 év): |
A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum (Kisszeminárium) felvételi vizsgát hirdet a 2018/2019-es iskolai évben induló IX. osztályának 28 helyére (fiúknak), akik sikerrel elvégezték a VIII. osztályt, magaviseletük 10-es, és 2018. szeptember 15-ig nem töltik be a 18. életévüket.
Ebben az évben is megszervezzük a plébánosi vizsgát azon Paptestvérek részére, akik az előirt feltételeknek eleget téve, szeretnék megszerezni a plébánosi címet.
Visszavonásig terjedő joghatóság megadásán és fizetési besoroláson túl, az 1869–2016. számú rendelkezésem értelmében, a FŐTISZTELENDŐ cím azokat a Paptestvéreket illeti meg, akik sikeresen letették a plébánosi vizsgát. Az idei plébánosi vizsgára 2018. november 15-én, csütörtökön kerül sor Gyulafehérváron.
- Ft. VITUS LAJOS ny. erdőszentgyörgyi plébános, székelyudvarhelyi kisegítő lelkész, életének 62., papságának 35. évében 2017. február 1-én, szerdán elhunyt a székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthon lakójaként, a helyi kórházban. 2017. február 3-án, pénteken temették szülővárosában, a szentegyházasfalvi temetőben.
2. Ft. PORTIK-BAKAI SÁNDOR szentegyházasfalusi plébános, szentszéki tanácsos, életének 64., papságának 39. évében 2017.