A jó Pásztor végtelen kegyelméből, Paptestvéreink közül többen is emlékeznek ebben az évben pappá szentelésük 25. (ezüst), illetve 50. (arany) évfordulójára. Ezeken az évfordulókon egyházunk teljes búcsút biztosít, a szokott feltételek mellett, mind a jubiláns papnak, mind a jubileumi szentmiséjén résztvevőknek.

            Ezüstmisések (25 év):

  1. Dávid György

Sepsiszentgyörgy

  1. Dr. Holló László

Kolozsvár UBB

  1. Dr. Kerekes László

Kézdivásárhely

  1. Dr. Kovács Gergely

Róma

  1. Dr. Nagy-György Attila

Innsbruck

 

          Aranymisések (50 év):

  1. Antal András

Cleveland

  1. Bene Gábor

Székelyvécke

  1. Bíró Lajos

Csíkszereda

  1. Csíki Dénes

Nyárádköszvényes

  1. Gergely Fülöp

Csíkborzsova

  1. Jakab-Fancsali Kálmán

Ozsdola

  1. Orbán Menyhért

Székelypálfalva

  1. Simon Dénes

Székelyudvarhely

  1. Msgr. Ft. Tamás József

segédpüspök

  1. Vass Zoltán-István

Nagykászon

A korábbi évek gyakorlatához híven, szeretettel hívom és várom jubiláló testvéreimet Gyulafehérvárra, 2018. június 22-én, pénteken.

Délelőtt 11.00 órától mutatunk be hálaadó szentmisét Székesegyházunkban, megköszönve a kapott kegyelmeket, az elért eredményeket és megpróbáltatásokat, a kitartás kegyelmét.

A szentmise utáni ünnepi ebédre is hívom jubiláló testvéreimet, hogy ennek keretében, kötetlen beszélgetéssel idézhessük fel a régi emlékeket és egymást erősítve induljunk az elkövetkező évek feladatainak teljesítésére.

Gyulafehérvár, 2018. január 12.

 

 

 

                                                                                                         † György s.k.

                                                                                                            érsek

(részlet a 2018/I. Körlevélből)
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”