Március elsején, a hónap első szombatján ünnepélyes Mária-köszöntőt és gyertyás körmenetet tartottak a csíksomlyói kegyhelyen.

Szűz Mária közbenjárásáért imádkoztak

A szentmisét celebráló Urbán Erik ferences templomigazgató elsősorban a nőkért, különösképpen a háború áldozataiért és a kiszolgáltatottságnak kitett személyekért imádkozott. Ugyanakkor Isten áldását kérte Tamás József püspök főpásztori szolgálatára, akit 1997-ben a csíksomlyói pápai kisbazilikában szenteltek segédpüspökké.

Prédikációjában az apró dolgok fontosságára hívta fel a figyelmet Erik testvér. „Hiába akarok valamilyen előkelő ételt készíteni, ha a kamrában néhány egyszerű hozzávaló van. Leleményességgel abból a néhány egyszerű dologból kell kihozni a legjobbat” – hozta fel példaként, rámutatva, hogy a mindennapi életünkben is hasonlóan kell cselekednünk.

Gyertyás körmenet a templom előtti téren

A hívő sokaságot arra kérte, hogy tartsa távol magát a rossz gondolatoktól, mert még mielőtt kimondanánk vagy sugároznánk azt magunkból, belülről már mérgez és burjánzik bennünk. Igehirdetése végén a közelgő nagyböjti időszakra emlékeztetett a ferences szerzetes: „Nagyböjt folyamán mossuk tisztára magunkat Jézus kiömlő vérében. Jó föltételünket Isten akaratának megfelelően vállaljuk magunkra, és ebben segítsen a csíksomlyói Szűz Mária”.

A szentmisét követően a szentegyházi hívek, a Szent Rita imacsoport tagjai vezették a rózsafüzér imádságot, majd a kegyszobor másával a templomtéren vonult fel a gyertyás körmenet.

A következő ünnepélyes Mária-köszöntőt április 5-én tartják, a nyári időszámítás miatt a szentmise 19 órától kezdődik.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014.03.02.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”