Március elsején, a hónap első szombatján ünnepélyes Mária-köszöntőt és gyertyás körmenetet tartottak a csíksomlyói kegyhelyen.

Szűz Mária közbenjárásáért imádkoztak

A szentmisét celebráló Urbán Erik ferences templomigazgató elsősorban a nőkért, különösképpen a háború áldozataiért és a kiszolgáltatottságnak kitett személyekért imádkozott. Ugyanakkor Isten áldását kérte Tamás József püspök főpásztori szolgálatára, akit 1997-ben a csíksomlyói pápai kisbazilikában szenteltek segédpüspökké.

Prédikációjában az apró dolgok fontosságára hívta fel a figyelmet Erik testvér. „Hiába akarok valamilyen előkelő ételt készíteni, ha a kamrában néhány egyszerű hozzávaló van. Leleményességgel abból a néhány egyszerű dologból kell kihozni a legjobbat” – hozta fel példaként, rámutatva, hogy a mindennapi életünkben is hasonlóan kell cselekednünk.

Gyertyás körmenet a templom előtti téren

A hívő sokaságot arra kérte, hogy tartsa távol magát a rossz gondolatoktól, mert még mielőtt kimondanánk vagy sugároznánk azt magunkból, belülről már mérgez és burjánzik bennünk. Igehirdetése végén a közelgő nagyböjti időszakra emlékeztetett a ferences szerzetes: „Nagyböjt folyamán mossuk tisztára magunkat Jézus kiömlő vérében. Jó föltételünket Isten akaratának megfelelően vállaljuk magunkra, és ebben segítsen a csíksomlyói Szűz Mária”.

A szentmisét követően a szentegyházi hívek, a Szent Rita imacsoport tagjai vezették a rózsafüzér imádságot, majd a kegyszobor másával a templomtéren vonult fel a gyertyás körmenet.

A következő ünnepélyes Mária-köszöntőt április 5-én tartják, a nyári időszámítás miatt a szentmise 19 órától kezdődik.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014.03.02.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.