Diplomaosztót tartottak Marosvásárhelyen
 
Huszonöt lelkipásztori munkatárs, köztük 15 akolitus-jelölt vette át oklevelét 2015. október 17-én Marosvásárhelyen, Keresztelő Szent János plébániatemplomban tartott hálaadó szentmise keretében. Az ünnepélyes pillanat a 2013-ban elkezdett főegyházmegyei munkatársképzési folyamat záró momentuma volt. A szentmisét Portik-Hegyi Kelemen gyergyószentmiklósi főesperes, a képzést szervező Főegyházmegyei Pasztorális Bizottság titkára celebrálta, ő adta át a Jakubinyi György érsek által kiadott okleveleket azoknak, akik sikeresen elvégezték a munkatársképzőt. 
 
 
Az akolitus-jelöltek, akik az oltár szolgálatára kaptak képzést, a marosvásárhelyi, segesvári, marosszentgyörgyi, nagyernyei, farkaslaki, szentegyházi, valamint gyergyószentmiklósi plébániák küldötteként végezték el a tanfolyamot; akolitussá avatásuk a saját plébániaközösségük keretében történik majd, a helyi plébános szándéka szerint.
 
 
A képzést lezáró találkozó a hálaadás jegyében zajlott, a Pasztorális Bizottság titkára köszönetét fejezte ki Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperesnek, aki a képzés házigazdájaként három éven át támogatta a résztvevőket és a szervezőket egyaránt. Portik-Hegyi Kelemen arról is beszélt, hogy mennyire fontos az életünkben, a szolgálatunk során a Krisztustól kapott keresztünket felismerni, felvenni és szeretettel hordozni.
 
 
A küldetés fontossága, a végzettek előtt álló szolgálat, az arra történő lelkes készülés is hangot kapott a tanfolyam zárásakor. Szénégető István remeteszegi plébános, családpasztorációs felelős buzdításában többek közt arra hívta fel az új lelkipásztori munkatársak figyelmét, hogy legfőbb hivatásuk felismerni Isten akaratát és megtanulni őt szolgálni, minden tettükben az ő akaratát teljesíteni, neki élni, érte dolgozni. 
 
 
A hároméves képzés célja olyan lelkipásztori munkatársak kinevelése volt, akik megfelelő lelkipásztori irányítással alkalmasak az egyházmegye főpásztora által engedélyezett pasztorális tevékenységek ellátására. A képzés során a résztvevők a végzendő szolgálathoz elengedhetetlen elméleti és gyakorlati ismeretekkel gazdagodtak, ugyanakkor lelkiségükben is gazdagodtak.
 
„Az aratnivaló sok, a munkás kevés.” (Mt 9,37) Jézus szavai jegyében, a Főegyházmegyei Pasztorális Bizottság szándéka szerint januárban újra elindul a hároméves lelkipásztori munkatárs képzés, amely magába foglalja a felkészítést lektori és akolitusi szolgálatra. A következő képzési ciklus helyszíne Székelyudvarhely lesz.
 
Molnár Izabella
Fotók: Csatlós Ferenc Róbert
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”