Diplomaosztót tartottak Marosvásárhelyen
 
Huszonöt lelkipásztori munkatárs, köztük 15 akolitus-jelölt vette át oklevelét 2015. október 17-én Marosvásárhelyen, Keresztelő Szent János plébániatemplomban tartott hálaadó szentmise keretében. Az ünnepélyes pillanat a 2013-ban elkezdett főegyházmegyei munkatársképzési folyamat záró momentuma volt. A szentmisét Portik-Hegyi Kelemen gyergyószentmiklósi főesperes, a képzést szervező Főegyházmegyei Pasztorális Bizottság titkára celebrálta, ő adta át a Jakubinyi György érsek által kiadott okleveleket azoknak, akik sikeresen elvégezték a munkatársképzőt. 
 
 
Az akolitus-jelöltek, akik az oltár szolgálatára kaptak képzést, a marosvásárhelyi, segesvári, marosszentgyörgyi, nagyernyei, farkaslaki, szentegyházi, valamint gyergyószentmiklósi plébániák küldötteként végezték el a tanfolyamot; akolitussá avatásuk a saját plébániaközösségük keretében történik majd, a helyi plébános szándéka szerint.
 
 
A képzést lezáró találkozó a hálaadás jegyében zajlott, a Pasztorális Bizottság titkára köszönetét fejezte ki Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperesnek, aki a képzés házigazdájaként három éven át támogatta a résztvevőket és a szervezőket egyaránt. Portik-Hegyi Kelemen arról is beszélt, hogy mennyire fontos az életünkben, a szolgálatunk során a Krisztustól kapott keresztünket felismerni, felvenni és szeretettel hordozni.
 
 
A küldetés fontossága, a végzettek előtt álló szolgálat, az arra történő lelkes készülés is hangot kapott a tanfolyam zárásakor. Szénégető István remeteszegi plébános, családpasztorációs felelős buzdításában többek közt arra hívta fel az új lelkipásztori munkatársak figyelmét, hogy legfőbb hivatásuk felismerni Isten akaratát és megtanulni őt szolgálni, minden tettükben az ő akaratát teljesíteni, neki élni, érte dolgozni. 
 
 
A hároméves képzés célja olyan lelkipásztori munkatársak kinevelése volt, akik megfelelő lelkipásztori irányítással alkalmasak az egyházmegye főpásztora által engedélyezett pasztorális tevékenységek ellátására. A képzés során a résztvevők a végzendő szolgálathoz elengedhetetlen elméleti és gyakorlati ismeretekkel gazdagodtak, ugyanakkor lelkiségükben is gazdagodtak.
 
„Az aratnivaló sok, a munkás kevés.” (Mt 9,37) Jézus szavai jegyében, a Főegyházmegyei Pasztorális Bizottság szándéka szerint januárban újra elindul a hároméves lelkipásztori munkatárs képzés, amely magába foglalja a felkészítést lektori és akolitusi szolgálatra. A következő képzési ciklus helyszíne Székelyudvarhely lesz.
 
Molnár Izabella
Fotók: Csatlós Ferenc Róbert
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.