Kovács Gergely érsek december 8-án, Szeplőtelen fogantatás ünnepén a gyulafehérvári székesegyházban délelőtt 10 órakor kezdődött szentmise keretében diakónussá szentelt a főegyházmegye szolgálatára öt akolitust: a csíkszentimrei Demeter Istvánt és László Zsoltot, a ditrói Küsmődi Csongor-Ignácot, a segesvári Miklós Szilárdot és a máréfalvi Olasz Bélát. A zárt körben tartott szertartás elején, az evangélium felolvasása után a szeminárium rektora, András István mutatta be az öt jelöltet, akiket a főpásztor homíliájában buzdított, a diakónusi szolgálat lényegét vázolva. Ezt követően a jelöltek ünnepélyes ígéretet tettek, hogy minden feltételt vállalnak, ami a diakónusi szolgálattal jár, és ezt az ígéretüket Kovács Gergely érsek előtt azzal is megerősítették, hogy kezüket a kezébe helyezve fogadtak neki és utódainak engedelmességet. A szentelési szertartás következő mozzanata a Mindenszentek litániája, amelyet az önátadás jeleként a földre borulva hallgattak a szentelendők, majd a szentelés lényegi mozzanataként az érsek kezét egyenként a jelöltek fejére helyezve csendben imádkozott felettük és elmondta a felszentelő imát. A szentelés után az új diakónusok beöltöztek. Pappá szentelésükig a stólát a bal vállról keresztben jobb oldal felé átkötve viselik. Ezután vették át az evangéliumos könyvet mint a diakónusi szolgálatuk lényegi jelét. A szertartás végén a jelen levő püspökök, Jakubinyi Györy ny. érsek és Kerekes László segédpüspök, valamint a jelen levő papok, köztük a szeminárium elöljárói köszöntötték az új szerpapokat, jelezve a be- és elfogadást. A szentmise eucharisztikus liturgiájában az új diakónusok szolgáltak a főpásztor körül. Isten kísérje, segítse az új diakónusokat szent szolgálatukban!

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”