Nagycsütörtökön a krizmaszentelési szentmise délelőtt 10 órakor kezdődik a székesegyházban. A szentmise keretében megáldom a betegek és katekumenek olaját, és megszentelem a krizmát, valamint megújítjuk a papi ígéreteket. Kérem és biztatom Paptestvéreimet, hogy vegyenek részt e szentmisén: jelenlétük nemcsak jelképes, hanem valós megerősítése annak a közösségnek, amelyben szolgálunk. Albát mindenki hozzon magával, stólát és kazulát biztosítunk. A beöltözés az érseki hivatal földszinti folyosóján történik, ahonnan körmenetben vonulunk a székesegyházba.

Erre az ünnepi szentmisére szeretettel várjuk a zarándokokat és főként a ministránsokat. Az ünnepség végén köszönteni szeretném őket, ehhez kérem, hogy a farkas.ervin@romkat.ro címre Nagykedd déli 12.00 óráig küldjék meg, honnan és hányan érkeznek.

A szentmisét a DunaTV élő adásban közvetíti. 

Április 4-én, Nagyszombaton, romániai idő szerint 13.55 órakor sugározza a DunaTV, televíziós premierként, a Gyulafehérvár katolikus kincsei című dokumentumfilmet.

(Részlet a IV. / 2026. számú körlevélből)

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”