Ferenc pápa a Spes non confundit kezdetű bullájával a 2025-ös esztendőt Szentévnek hirdette meg, amelyet – a Szentatya akarata szerint – 2024. december 29-én nyitottunk meg a székesegyházban és 2025. december 28-án, a 11.00 órakor kezdődő szentmise keretében zárunk le, A Szent Család: Jézus, Mária és József főünnepén.

Szeretettel hívom és várom Főtisztelendő Paptestvéreimet, Szerzetes Testvéreimet és Nővéreimet, valamint minden Krisztusban szeretett hívemet, hogy együtt adjunk hálát a Mindenható Atyának ezért a kegyelmekben gazdag esztendőért. Kérem a papokat, hogy a szentmiséhez hozzanak albát magukkal, stólát és miseruhát biztosítunk. A beöltözés az érseki hivatal földszinti folyosóján történik, ahonnan körmenetben vonulunk a székesegyházba.

A szentmise után szerény szeretetvendégséggel kínáljuk meg a zarándokokat, ezért tisztelettel kérem, hogy a részvételi szándékot – akár egyénileg, akár csoportosan érkeznek – 2025. december 18. csütörtök délig jelezzék a jubileum2025@romkat.ro címen.

Legyen ez a záróünnep a hála, a testvéri közösség és a megújuló hit napja, amely megerősít mindnyájunkat Krisztus szeretetében.

(Részlet a X./2025 számú körlevélből)

Jubileum 2025
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”