25 éves papi szolgálatáért adott hálát Mátyás Károly főesperes-plébános

Mátyás Károly udvarhelyi főesperes-plébános jubileumi szentmiséjének vasárnap a Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban összesereglett helybéli, magyarországi és németországi ünneplők mellett az ima hullámhosszán a televízió nézői is részesei lehetteka Digital 3, illetve a Pax TV vételi körzetében.

Tamás József, a Gyulafehérvári Főegyházmegye segédpüspöke negyed századdal ezelőtt a teológia lelki igazgatójaként huszonhárom fiatalembert készített elő és vezetett az oltárhoz. Mátyás Károly primiciájának is ő volt a szónoka. Jubiláló paptestvérének felolvasta Jakubinyi György érsek levelét. A Plébánia évében tartott évforduló kettős hálaadás a Sepsiszentgyörgyön, majd Brassó-Bolonyában szolgált segédlelkész, kőhalmi, tövisi, jegenyei és jelenleg székelyudvarhelyi plébánosnak, aki 2007-től a főesperesi tisztséget is  betölti. A főpásztori köszönet a negyedszázados hűséges szolgálatért szólt, és a Jó Pásztor áldását kérte az ünnepség részvevőire. Az  egyházközség nevében Kovács Pál főgondnok, a Szent Anna Nőszövetség képviseletében pedig Lőrinczi Mária elnök fogalmazott  gondolatokat. Mint elsőmisésként szülőfalujában, Zabolán, ma is a Szent Pál-i gondolat jegyében „örvend az Úrban” a jubiláns.  Istennek mondott köszönetet, amiért megtartotta a szolgálatban, hálával mindazok imájáért, akik érte ajánlották azt: édesanyjának, testvéreinek, csaldátagjainak, tanárainak, a korábban és jelenleg rá bízott híveknek. A szentmisét édesapja lelki üdvéért is felajánlotta. A segédpüspök kiemelte: ez a nap alkalom a visszatekintésre, az elmúlt idők számbavételére, a papi élet négy pillérének alapján: az imádság és az Ige szolgálata; a szolgáló szeretet; a lelkek keresése és a „mindenkinek mindene lenni” szentírási buzdítás  fényénél – miként tudott Isten kezében ezekhez méltó eszköz lenni. A hálaadás a hívek számára is alkalom arra, hogy a papság iránti szeretetüket elmélyítsék. Az ezüstmisés áldás előtt Mátyás Károly külön köszöntötte egykori rektorát, Hajdú Gyulát és jubiláló „nagyobb testvérét”, az aranymisés Oláh Domokos ny. lelkipásztort. Köszönetet mondott a Musica Sacra Kamarakórusnak, Rózsa Imre karnagynak, Faluvégi Chripkó Krisztina szólistának és mindazoknak az áldozatáért, imádságáért, akik hozzájárultak az ünnepléshez.

Molnár Melinda

fotó: Lukácsi Lehel

Udvarhelyi Híradó, 2014. július 8.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”