25 éves papi szolgálatáért adott hálát Mátyás Károly főesperes-plébános

Mátyás Károly udvarhelyi főesperes-plébános jubileumi szentmiséjének vasárnap a Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban összesereglett helybéli, magyarországi és németországi ünneplők mellett az ima hullámhosszán a televízió nézői is részesei lehetteka Digital 3, illetve a Pax TV vételi körzetében.

Tamás József, a Gyulafehérvári Főegyházmegye segédpüspöke negyed századdal ezelőtt a teológia lelki igazgatójaként huszonhárom fiatalembert készített elő és vezetett az oltárhoz. Mátyás Károly primiciájának is ő volt a szónoka. Jubiláló paptestvérének felolvasta Jakubinyi György érsek levelét. A Plébánia évében tartott évforduló kettős hálaadás a Sepsiszentgyörgyön, majd Brassó-Bolonyában szolgált segédlelkész, kőhalmi, tövisi, jegenyei és jelenleg székelyudvarhelyi plébánosnak, aki 2007-től a főesperesi tisztséget is  betölti. A főpásztori köszönet a negyedszázados hűséges szolgálatért szólt, és a Jó Pásztor áldását kérte az ünnepség részvevőire. Az  egyházközség nevében Kovács Pál főgondnok, a Szent Anna Nőszövetség képviseletében pedig Lőrinczi Mária elnök fogalmazott  gondolatokat. Mint elsőmisésként szülőfalujában, Zabolán, ma is a Szent Pál-i gondolat jegyében „örvend az Úrban” a jubiláns.  Istennek mondott köszönetet, amiért megtartotta a szolgálatban, hálával mindazok imájáért, akik érte ajánlották azt: édesanyjának, testvéreinek, csaldátagjainak, tanárainak, a korábban és jelenleg rá bízott híveknek. A szentmisét édesapja lelki üdvéért is felajánlotta. A segédpüspök kiemelte: ez a nap alkalom a visszatekintésre, az elmúlt idők számbavételére, a papi élet négy pillérének alapján: az imádság és az Ige szolgálata; a szolgáló szeretet; a lelkek keresése és a „mindenkinek mindene lenni” szentírási buzdítás  fényénél – miként tudott Isten kezében ezekhez méltó eszköz lenni. A hálaadás a hívek számára is alkalom arra, hogy a papság iránti szeretetüket elmélyítsék. Az ezüstmisés áldás előtt Mátyás Károly külön köszöntötte egykori rektorát, Hajdú Gyulát és jubiláló „nagyobb testvérét”, az aranymisés Oláh Domokos ny. lelkipásztort. Köszönetet mondott a Musica Sacra Kamarakórusnak, Rózsa Imre karnagynak, Faluvégi Chripkó Krisztina szólistának és mindazoknak az áldozatáért, imádságáért, akik hozzájárultak az ünnepléshez.

Molnár Melinda

fotó: Lukácsi Lehel

Udvarhelyi Híradó, 2014. július 8.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.