Fáradtan és elégedetten érkeztek meg szombaton délután a marosvásárhelyi Egyesülés negyedbeli Szent Család templomhoz azok, akik csatlakoztak az első alkalommal tartott zarándoklathoz, amelyet a családokért szerveztek.

A Maros parton sétálva közelítették meg a Szent Család templomot

Az 1Úton elnevezésű zarándoklatot az Ausztriában, Magyarországon és Romániában átvezető Mária út nyomvonalán szervezték meg, és a megyeszékhelyen négy irányba indultak, majd a délutáni szentmisén találkoztak a résztvevők.

Kisgyerekesek és idős emberek is csatlakoztak a Marosvásárhely-Harcó, Mezőmadaras-Marosvásárhely, Marosvásárhely és Jobbágytelke útvonalakon a zarándokokhoz. Akik nem tudtak nagyobb távot gyalog megtenni, azok a Szent Család templomtól a Sörpatikáig és vissza sétáltak. Sebestyén Péter Ady negyedbeli plébános a Harcóig és vissza zarándokoló csoportot vezette, és portálunknak elmondta: örömére szolgált, hogy jókedvű, beszélgető, imádkozó csapat tagja lehetett.

„Egynapos járásnyira mentünk el, idősek és fiatalok egyaránt, s miközben egyéni tempónk szerint sétáltunk, volt időnk imádkozni, ismerkedni, meghallgatni a madarak csicsergését, megérezni az arcunkat simogató szellőt, közelebb kerülni egymáshoz és Istenhez, és örvendeni annak, hogy élünk. A városi emberek hajlamosak elfelejteni, hogy fontos élő kapcsolatot ápolni a természettel is, ez a zarándoklat segített nekik újból megérteni ezt is. Jöhettek volna többen is, de remélem, hogy az első alkalommal eljött közösség egy magot alkot majd, amely jövőre gyarapodni fog” – mondta a plébános.

A zarándoklaton részt vevő Molnár Judit érdeklődésünkre elmondta, azért csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, mert úgy érezte, szüksége van egy napra, hogy szabadon érezze magát, tudjon csendben magára és az Istennel való kapcsolatára figyelni. „Feltöltődtem és örvendek, hogy részt vehettem ezen a zarándoklaton” – mondta a szentmisére igyekvő fiatal.

Simon Virág, Székelyhon.ro, 2014.08.17.
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”