Fáradtan és elégedetten érkeztek meg szombaton délután a marosvásárhelyi Egyesülés negyedbeli Szent Család templomhoz azok, akik csatlakoztak az első alkalommal tartott zarándoklathoz, amelyet a családokért szerveztek.

A Maros parton sétálva közelítették meg a Szent Család templomot

Az 1Úton elnevezésű zarándoklatot az Ausztriában, Magyarországon és Romániában átvezető Mária út nyomvonalán szervezték meg, és a megyeszékhelyen négy irányba indultak, majd a délutáni szentmisén találkoztak a résztvevők.

Kisgyerekesek és idős emberek is csatlakoztak a Marosvásárhely-Harcó, Mezőmadaras-Marosvásárhely, Marosvásárhely és Jobbágytelke útvonalakon a zarándokokhoz. Akik nem tudtak nagyobb távot gyalog megtenni, azok a Szent Család templomtól a Sörpatikáig és vissza sétáltak. Sebestyén Péter Ady negyedbeli plébános a Harcóig és vissza zarándokoló csoportot vezette, és portálunknak elmondta: örömére szolgált, hogy jókedvű, beszélgető, imádkozó csapat tagja lehetett.

„Egynapos járásnyira mentünk el, idősek és fiatalok egyaránt, s miközben egyéni tempónk szerint sétáltunk, volt időnk imádkozni, ismerkedni, meghallgatni a madarak csicsergését, megérezni az arcunkat simogató szellőt, közelebb kerülni egymáshoz és Istenhez, és örvendeni annak, hogy élünk. A városi emberek hajlamosak elfelejteni, hogy fontos élő kapcsolatot ápolni a természettel is, ez a zarándoklat segített nekik újból megérteni ezt is. Jöhettek volna többen is, de remélem, hogy az első alkalommal eljött közösség egy magot alkot majd, amely jövőre gyarapodni fog” – mondta a plébános.

A zarándoklaton részt vevő Molnár Judit érdeklődésünkre elmondta, azért csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez, mert úgy érezte, szüksége van egy napra, hogy szabadon érezze magát, tudjon csendben magára és az Istennel való kapcsolatára figyelni. „Feltöltődtem és örvendek, hogy részt vehettem ezen a zarándoklaton” – mondta a szentmisére igyekvő fiatal.

Simon Virág, Székelyhon.ro, 2014.08.17.
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.