A hétvégén tartott ministránstáborral zárult a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia által szervezett táboridény: mintegy százhúsz gyermek és fiatal gazdagodhatott lelki élményekben.

A közelmúltban immár tizenhetedik alkalommal töltöttek a fiatalok egy hetet a battonyai strandtáborban, melynek fő célja a kikapcsolódás és a szórakozás volt. Az úszás mellett helyet kaptak különböző sporttevékenységek, kézműves-foglalkozások és társasjátékok, a tehetséget előcsalogató színes esték, valamint az elmaradhatatlan őrangyalosdi.

Az egyházközség ministránsainak negyedszer megszervezett programsorozat lelkiekben bővelkedett. A hargitafürdői „Tábor-hegyre” nem egy meghatározott mottóval érkeztek, de közben a részvevőkben is megfogalmazódott az apostoli mondat, amely a szentírási Tábor-hegyen hangzott el, amikor Jézus színében átváltozott: „Uram, jó nekünk itt lenni”. A ministránsok beszámolói alapján kiderült, hogy ők is megtapasztaltak valamiféle belső változást. Töltekeztek egymás szeretetéből és mosolyából. Közös játékok és tevékenységek segítették őket abban, hogy összekovácsolódjanak és egy nagy lelki családdá válhassanak. A legkisebbtől a  legnagyobbig mindenki számíthatott a másikra. Megtanulták, hogy az Úrnak szüksége van rájuk, miként az reggeli imáikban is felcsendült: „az Úrnak szüksége van rám, oly nagyon szüksége van rám”.

M. M., Udvarhelyi Híradó, 2014. augusztus 12.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”