Új plébános szolgálja a zágoni katolikus közösséget. Hölgyes Pál Zsolt vasárnap mutatkozott be a gyülekezet előtt. Zsúfolásig megtelt a templom, nemcsak katolikusok, más felekezetek tagjai is ott voltak.

A frissen kinevezett plébános harmincéves, korábban Kézdivásárhelyen és Székely­udvarhelyen teljesített segédlelkészi szolgálatot. Nagy álma valósult meg, amikor zágoni plé­bánosnak nevezték ki – mondta bemutatkozó beszédé­ben. Hosszabb időt szeretne az egyházközségben szolgálni. Dol­goz­ni akar, nemcsak a külsőségekkel, hanem a közösség belső életével, családi hangulat kialakításával kíván foglalkozni. Ki­e­melte: bevezeti a napi misézést, hétfő kivételével hétköznap este héttől, szombaton reggel fél nyolctól lesznek a szentmisék. „Addig imád­ko­zom és böjtölök, míg megszokottá válnak a napi misék” – mondta. A papolci filiában min­den második vasárnap fél tíz­kor, Kis­borosnyón minden hó­nap második vasárnapján fél kilenctől, Nagy­bo­rosnyón ugyan­aznap fél tíztől lesz szentmise.
A vasárnapi eseményen jelen volt Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Kis József polgármester is, mindketten támogatásukról biztosították az ifjú papot. Dezső Tibor Attila református lelkipásztor köszöntőbeszédében hangsúlyozta: a településen lehet támogatást kapni, csak kérni kell. Az ifjú pap megszívlelte a tanácsot, és már a héten kalákára hívta a híveket, akik szép számban tettek eleget kérésének. Kitisztították a őlébánia kertjét, takarítottak a sekrestyében, templomban, már a lelkészi lak meszelésén is túl vannak.
Hölgyes Pál Zsolt Balázs Imre plébánostól vette át az egyházközséget. A volt lelkész saját kérésére vonult nyugdíjba. Szolgálata alatt sokat fejlődött a zágoni katolikus egyház, templomot, parókiát javítottak, új hittantermet, garázst, a polgármesteri hivatal hozzájárulásával a katolikus temetőben ravatalozót építettek.

 

Bokor Gábor, Háromszék, 2014. augusztus 9.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”