Új plébános szolgálja a zágoni katolikus közösséget. Hölgyes Pál Zsolt vasárnap mutatkozott be a gyülekezet előtt. Zsúfolásig megtelt a templom, nemcsak katolikusok, más felekezetek tagjai is ott voltak.

A frissen kinevezett plébános harmincéves, korábban Kézdivásárhelyen és Székely­udvarhelyen teljesített segédlelkészi szolgálatot. Nagy álma valósult meg, amikor zágoni plé­bánosnak nevezték ki – mondta bemutatkozó beszédé­ben. Hosszabb időt szeretne az egyházközségben szolgálni. Dol­goz­ni akar, nemcsak a külsőségekkel, hanem a közösség belső életével, családi hangulat kialakításával kíván foglalkozni. Ki­e­melte: bevezeti a napi misézést, hétfő kivételével hétköznap este héttől, szombaton reggel fél nyolctól lesznek a szentmisék. „Addig imád­ko­zom és böjtölök, míg megszokottá válnak a napi misék” – mondta. A papolci filiában min­den második vasárnap fél tíz­kor, Kis­borosnyón minden hó­nap második vasárnapján fél kilenctől, Nagy­bo­rosnyón ugyan­aznap fél tíztől lesz szentmise.
A vasárnapi eseményen jelen volt Tamás Sándor megyeitanács-elnök és Kis József polgármester is, mindketten támogatásukról biztosították az ifjú papot. Dezső Tibor Attila református lelkipásztor köszöntőbeszédében hangsúlyozta: a településen lehet támogatást kapni, csak kérni kell. Az ifjú pap megszívlelte a tanácsot, és már a héten kalákára hívta a híveket, akik szép számban tettek eleget kérésének. Kitisztították a őlébánia kertjét, takarítottak a sekrestyében, templomban, már a lelkészi lak meszelésén is túl vannak.
Hölgyes Pál Zsolt Balázs Imre plébánostól vette át az egyházközséget. A volt lelkész saját kérésére vonult nyugdíjba. Szolgálata alatt sokat fejlődött a zágoni katolikus egyház, templomot, parókiát javítottak, új hittantermet, garázst, a polgármesteri hivatal hozzájárulásával a katolikus temetőben ravatalozót építettek.

 

Bokor Gábor, Háromszék, 2014. augusztus 9.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.