Kármelita Mindenszentek napján, a Tamás József püspök által bemutatott szentmise keretében ünnepélyes örökfogadalmat tett a marosszentgyörgyi Kármelben az Istenszülő Oltalmáról nevezett Jozefa Terézia nővér. A kolostor kertjében bemutatott szentmisén közel kétszázan vettek részt.
 
 
 
 
 
 
 
„Fölismertem, hogy a papság nemcsak abban áll, amit a szolgálati papság végez, hanem (az általános papság része) a papokért való imádság, és ez volt a Gyermek Jézusról és a Szent Arcról nevezett Lisieux-i Szent Teréz hivatása, aki azt mondja, hogy az Egyház oszlopai a papok, és ha az oszlopok megrendülnek, dől az épület. Mély misztérium az örökfogadalom pillanata… Készültem erre a szent pillanatra, de mégsem tudtam elképzelni: az emberi lélek és szellem találkozása az istenivel olyan lehet, mint amikor a mennyei Atya elküldi a Fiát a világba, és Ő az Atya és az irántunk való szeretetből megy, hogy teljesítse a szeretet küldetését. Isten irgalmát és szeretetét tapasztalva: részesít az Ő kegyelmeiből. Isten elfogadott engem, és ezt az Ő Egyháza, valamint a Kármelita Rend által mintegy kinyilatkoztatta számomra, amikor befogadtak engem. Hálát adok az Úrnak, hogy meghívott…” – mondta az új örökfogadalmas nővér a Mária Rádiónak, amely közvetítette a szentmisét.
 
 
Marosszentgyörgyi Kármeliták
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”