A Szeben-Fogaras-Erzsébetvárosi Főesperesi Kerületben a hagyományteremtő szándékkal létre hívott Rózsafüzér-társulatok Találkozóját idén másodjára szervezték meg október 10-én. A medgyesi találkozóra a főesperesi kerületekből több mint százan érkeztek hívek: a szebeni-belvárosi és teréziánumi, a fogarasi, a szentágotai, a bolyai, a vízaknai, a kiskapusi és a segesvári plébániákról.
 
 
 
 
 
A találkozó házigazdája, Babota Tibor medgyesi plébános köszöntő beszédében elmondta: „nem a mai ünnep a fontos, hanem hogy együtt vagyunk”. Miután a dicsőséges rózsafüzért elimádkozták a medgyesi felnőttek és fiatalok vezetésével, ünnepi szentmisét mutattak be a Boldogságos Szűz Mária tiszteletére melynek főcelebránsa és szónoka Göthér Gergely szentágotai plébános volt, aki beszédében a rózsafüzér ima fontosságára hívta fel a jelenlévők figyelmét. 
 
 
A szentmisét követően szeretetvendégségre hívták a jelenlévőket, amit az egykori ferences templom történetének ismertetése követett, dr. Búzás Árpád mérnök közreműködésével. 
 
 
 
 
A találkozó további részében a különböző plébániákról érkezett társulati tagok bemutatkozására került sor, melyet Puskás Attila nagyszebeni segédlelkész gondolataival zártak. Végül a találkozó a szentolvasók megáldásával ért végett.
 
Csíki Szabolcs
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”