Mintegy 2200 fiatal vett részt a programokon
 
A 2015-ös OKIT záró eseményeként vasárnap, július 26-án, a Kolozsváron összegyűlt fiatalok román nyelven tartott keleti, görögkatolikus liturgián vehettek részt. Homíliát Ioan Robu, bukaresti római katolikus érsek mondott, melyben a találkozó témájával összhangban, az együtt töltött napok összefoglalójaként, a boldogság kereséséről, a keresztény boldogságot keresőkről szólt. Az ünnepi szentmise főcelebránsa a házigazda, Florentin Crihălmenanu kolozsvár-szamosújvári görögkatolikus megyéspüspök volt. 
A szentmise végén a köszönetnyilvánítások mellett megtudhattuk: a külföldiekkel együtt több, mint 2200 fiatal, 11 püspök, több, mint száz pap és 70 szerzetes, szerzetesnővér, vett részt az idei találkozón, a Gyulafehérvári Főegyházmegyét 150 fiatal képviselte.
Ezt követően pedig következett a várva-várt pillanat, amikor bejelentették: a következő Országos Katolikus Ifjúsági Találkozót a Szatmári Római Katolikus Püspökség szervezi 2018-ban. Addig viszont újra találkozhatnak a fiatalok 2016-ban Krakkóban, az Ifjúsági Világtalálkozón, ahova már lehet jelentkezni (http://www.krakow2016.com/en).
 
Kép és szöveg: Fábián Róbert/Vasárnap
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”