Főegyházmegyénkben – szeptember 9-13. között – idén is megszervezzük a papi továbbképzőt a gyulafehérvári Papnevelő Intézetben.
A továbbképzőre kötelezett személyeken kívül bárki részt vehet a Paptestvérek közül, sőt ajánlott, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel.
Érkezés:
2014. szeptember 9-én, hétfőn a 1300 órakor kezdődő ebédig.
Elutazás:
2014. szeptember 13-án, ebéd után.
A továbbképzés anyagát a Szentírástudomány, Fundamentális teológia és Liturgika képezik.
A Babes-Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara által szervezett Katolikus Akadémia negyedik évadának záró előadását Zamfir Korinna, a teológia kar tanára tartja június 5-én, csütörtökön este 7 órakor Együttétkezés – társadalmi széthúzás. Korintusi keresztények az Úr vacsoráján címmel a kar Szentegyház (I. Maniu) utca 5. szám alatti épületének második emeleti dísztermében. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!