Szentháromság vasárnapján sokan kiszorultak a homoródalmási római katolikus templom búcsús szentmiséjéről a templomkertbe – egyre népesebb a lövétei keresztalja és az anyaegyházközség, Karácsonyfalva is képviselteti magát. A főcelebráns, László István lövétei plébános a háromszemélyű Isten dicsőségére és szeretetére irányította a figyelmet. És arra buzdított, köszönjük is ezt meg. A szentbeszédben elhangzott: tanuljunk meg leborulni, időt szakítani rá és csendben lenni, hogy földi életünkben is tapasztaljuk meg a szentháromságos Istent. Tamás Huba, Homoródkarácsfalva egyházközségének plébánosa köszönetet mondott a magyarországi Csíky Gábornak és feleségének, Juliannának, amiért a cibóriumot újraaranyoztatták, de a misézőkehely is az ő jóságukból újult meg; Geréd Vilmos kolozsvári-gyulafehérvári kántornak az ének vezetéséért. A helybéli Vaszi Károly egész évben nagy szeretettel  gondozza és készíti elő a templomot. Mindazokért szólt a hálaadás, akik a kis leányegyház ünnepét szebbé tették. A „búcsú angyala”  maradandó és hasznos ajándékot küldött: a kadicsfalvi egyházközségtől mikrofont, erősítőt és két hangfalat kaptak, amelyet erre az alkalomra üzemeltek be. A szentmisét követően az ismerősök még hosszasan beszélgettek egymással a templom körül. A falu  népének is jutott a sokadalom hangulatából: bőséges volt a sátrak búcsúfia-kínálata, ugyanakkor a helyi fúvószenekar Pálffy Tibor vezényletével térzenét biztosított a délután folyamán.

M. M., Udvarhelyi Híradó, 2014-06-17

Fotó: Thomas Câmpean

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”