Ökumenikus imádság a kápolnában

A hétvégén István királyra emlékeztek a sepsiszentkirályiak, szombaton a katolikus imaházban Szent István-búcsút tartottak. Az ökumenikus misén idén Márkus András vendéglelkész, őrkői plébános mondott szentbeszédet, valamint Bustya János református és Adorjáni Levente unitárius lelkész prédikált. A házigazda Kacsó Sándor, az illyefalvi anyaegyház plébánosa volt, ahová a szentkirályi közösség is tartozik.

A Szent István névre keresztelt kis katolikus kápolna imaterme szombat délelőtt szinte megtelt, a szentbeszédek az első magyar király méltatása köré épültek, majd első királyunk nevében kértek áldást a nemzetre. A ceremónia végén, az imaház udvarán zajlott a vendégfogadás. A megemlékező ünnepség vasárnap a református templomban folytatódott, az istentisztelet itt is az ökuménia jegyében történt, ezután koszorút helyeztek el Szent István mellszobrához.

Múlt hétvégén Marosszentkirály volt a helyszíne a Kárpát-medencei Szent Király Szövetség 18. találkozójának. Sepsiszentkirályt négyfős küldöttség képviselte, István Ildikó és zenész barátai is felléptek. 

Lévai Barna, Hírmondo.ro, 2014. augusztus 18.

 

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”