Sajgó Balázs a Caritas lelki igazgatója

Főtisztelendő Sebestyén Ottó, betegeskedése miatt, felmentését kérte a Caritas lelki igazgatói tisztségéből. Kérését elfogadtam és köszönetnyilvánításom mellett e szolgálatból felmentettem. Folyó év augusztus 1-jei hatállyal Főtisztelendő Sajgó Balázs nyárádszeredai plébánost a gyulafehérvári főegyházmegyei Caritas lelki igazgatójává neveztem ki. Megbízatása visszavonásig terjed.

A jó Isten áldása segítse őt felelősségteljes szolgálatában.

Újabb kinevezések főegyházmegyénkben

Tisztelendő Szőcs Csaba távozásával megüresedett a kolozsi plébánia. Ebbe a tisztségbe Tisztelendő Keresztes Olivér Brassó-Belvárosi segédlelkészt neveztem ki.

Tisztelendő Tófalvi Géza betegség címén, külföldön maradt. A megüresedett Kolozsvár – Szent Péteri plébániára – eddigi megbízatásainak megtartásával – Tisztelendő Takó István kolozsvári egyetemi lelkészt neveztem ki.

Tisztelendő P. Nagy István – Tarziciusz OFM atyát betegeskedése miatt áthelyezték Csíksomlyóra.

Ft. Provinciális atya előterjesztésére az esztelneki ferences templom templomigazgatói tisztségébe, fr. Kakucs Szilveszter OFM atyát nevezem ki.

Darvas Kozma József elnöki kinevezése a főegyházmegyei Gazdasági Tanácsba

Főtisztelendő Msgr. Darvas Kozma József pápai káplán, csíkszeredai plébánost eddigi megbízatásainak megtartásával a 492. kánon 1. §. értelmében a gyulafehérvári főegyházmegye Gazdasági Tanácsa elnökének neveztem ki. Mostani kinevezését a tanács hatékonyabb és törvényes működése érdekében foganatosítottam.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”