November 5-én, az Árpád-házi szent emléknapján, több mint száz résztvevő jelenlétében tartott ünnepség keretében vette fel Szent Imre nevét az épület, mely több Caritas programnak is otthont biztosít. 

A Gyulafehérvári Caritas kezdeményezésére és Csíkszereda Megyei Jogú Város Önkormányzata beleegyezésével a Petőfi utca 39. szám alatt található épület felvette a Szent Imre Ifjúsági Központ nevet.

Antal Attila, Csíkszereda Megyei Jogú Város alpolgármestere elmondta, a névadási folyamat lezárásához hátra van még egy hivatalos lépés, de az önkormányzat üdvözli a kezdeményezést, hogy az épület a magyar fiatalság védnökének nevét viselje. Az épületet a városi önkormányzat újította fel azzal a céllal, hogy abban egy szociális szolgáltatásokat nyújtó központ működjön. Ebben jó partnernek bizonyult a Gyulafehérvári Caritas, melynek programjai megfelelnek az eredeti elképzeléseknek.

Ludescher László, a Gyulafehérvári Caritas ágazati igazgatója beszédében elmondta, hogy a Szent Imre Ifjúsági Központ olyan hely, ahol a fiatalokat hasznos programok várják, és remélhetőleg egy találkozóhellyé válik majd számukra, mely segít nekik szembenézni a mindennapi kihívásokkal. Az igazgató bemutatta a központban működő Caritas programokat is, hogy a meghívott iskolaigazgatók és iskolapszichológusok megismerjék a lehetőségeket, és buzdítsák a fiatalokat arra, hogy ők is bekapcsolódjanak.

Ünnepi szentmisét celebrált Sajgó Balázs, a Gyulafehérvári Caritas lelki igazgatója, és Simó Gáspár, a Segítő Mária Gimnázium lelkésze, melynek során megáldották a központot.

Endes-Ábrahám Ibolya, Caritas-ab.ro/Magyar Kurír

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”