A korábbi főesperesi kerületükből való áthelyezésüket követően – a Gyulafehérvári Főegyházmegye Papi Szenátusának és a Tanácsosok Testületének Szabályzata (496/2020) értelmében – megszűnt Ft. Péter Arthur, a Kézdi-orbai főesperesi kerület választott szenátorának és Ft. Mátyás Károly, a Székelyudvarhelyi főesperesi kerület választott szenátorának mandátuma, akiknek ezúton is hálásan köszönöm a Papi Szenátusban főegyházmegyénk érdekében kifejtett tevékenységüket.

A két kerület papságának választását elfogadva, 2022. október 4-i hatállyal kineveztem az újonnan választott szenátorokat: Ft. Hölgyes Pál-Zsolt lemhényi plébánost a Kézdi-orbai, valamint Ft. Márton József székelyudvarhelyi főesperes-plébánost a Székelyudvarhelyi főesperesi kerületből.

Ft. Dr. Bodor Attila kinevezett szenátor külföldi tartózkodása és tanulmányai végett nem tud jelen lenni a gyűléseken, ezért saját kérésére felmentem a szenátori tisztségéből. Hálásan köszönöm eddigi építő hozzájárulását.

A megüresedett szenátori tisztség betöltésére Ft. Dr. Veres Stelian gazdasági igazgatót neveztem ki.

(részlet a 2022/X. érseki körlevélből)

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”