Az örmény genocídium 101. évfordulója alkalmából a Székelyudvarhelyi Magyar Örmény Kulturális Egyesület (Örmény Klub) 2016. április 22-én, pénteken megemlékezést tartott, amelynek keretében a változások utáni első örmény katolikus rítusú szentmisét is bemutatták a városban. 
 
 
A ferences templomban délután 5 órakor megtartott liturgikus eseményt Gál Hunor, a gyergyószentmiklósi örmény katolikusok lelkésze vezette, koncelebrált Papp Antal zetelaki plébános. A liturgián közreműködött a gyergyószentmiklósi örmény kórus és a Vörös Köpönyegesek közössége is.
 
 
A rendezvény a Városi Könyvtár alagsorában folytatódott, ahol Barabás Gyöngyvér gyergyószentmiklósi tanár tartott előadást a genocídiumról, majd a jelenlévők örmény költők magyarra fordított verseiből hallgathattak meg néhányat Gyarmathy Melinda előadásában. A megemlékezés alkalmával az erdélyi örmények vallási hovatartozásáról szóló új előadássorozatot indított el Szász Tibor András felsősófalvi református lelkipásztor.
Az est közös vacsorával zárult, amelyről nem hiányozhatott az örmények ünnepi eledele, az ángádzsábur-leves sem.
 
Szöveg: Horváth Enikő
Fotók: Farkas Antal
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”