Április 14-én a Mária-úton ismét útra kel Budapestről egy maroknyi elszánt ember, hogy Csíksomlyóig zarándokoljanak 40 napon keresztül. A gyalogos zarándokok útjuk során több nagyvárost is meglátogatnak Magyarországon és Erdélyben egyaránt:

Gödöllőt (április 15.), Gyöngyöst (április 18.), Egert (április 21.) és Miskolcot (április 23.), Erdély területén pedig érintik Kolozsvárt (május 10.), Marosvásárhelyt (május 15.).

A mintegy ezer kilométeres távot negyven nap alatt járják és imádkozzák végig a zarándokok, így május 22-én érkeznek meg a csíksomlyói búcsúba.

A Mária-út több mint turistaút, több mint zarándokút, több mint értékes program, több mint értékek gyűjteménye, több mint az önismeret útja, több mint új szemlélet, több mint jó társaság, több mint kultúra, több mint szakralitás, több mint turisztikai ajánlat, több mint spirituális élmény, több mint Közép-Európa felfedezése, több mint az országkép gazdagítása – több mint 1400 km.
A Mária-út Közép-Európa zarándokútja, melynek kelet-nyugati tengelye az ausztriai Mariazelltől az erdélyi Csíksomlyóig vezet, mintegy 1400 km-es távon, gyalogosan 60 nap alatt bejárhatóan. Emellett kiépítés alatt áll egy észak-déli útvonal is Czestochowa és Medjugorje között. A két útvonalat virtuálisan egymásra helyezve egy Közép-Európát átívelő keresztet kapunk. Ezt további alternatívák és leágazások egészítik ki, hálózattá fűzve fel ezáltal a különféle zarándokhelyeket, természeti, épített és kulturális értékeket.

A zarándoklat menetét, élményét a Mária-út Facebook-oldalán lehet nyomon követni. https://www.facebook.com/mariaut?fref=ts  

 

Népújság, 2015. április 14.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”