Az adventi várakozás végéhez közeledve advent negyedik vasárnapján is szép számban vettek részt a közös gyertyagyújtási ünnepségen Csíkszereda központjában.


A Gaudete kórus énekelt

Darvas-Kozma József római katolikus esperes-plébános a kölcsönös szeretet gyakorlására kérte a hallgatóságot. Míg advent első három vasárnapja a készület ideje, a negyedik a várakozásé és a vendégfogadásé. Az ünnepi előkészületek közepette nagy a sürgés-forgás, de ez ne vonja el figyelmünket az ünnep igazi lényegéről, a szeretetről és a hitről – fogalmazott a pápai káplán.

„Törekedjünk arra, hogy a békénket, a türelmünket és a szeretetet megőrizzük. Így lesz békés, és boldog karácsonyunk. Azért jött Jézus, hogy ezt a szeretetet megéreztesse velünk” – hangsúlyozta Darvas-Kozma József.

Szatmári Szilárd református lelkész az elmúlt négy hét fontosságáról elmélkedett. „Ez a négy hét számunkra egy áldásos előkészületnek volt az időszaka. Adja Isten, hogy elmondhassuk, készen állunk, és az ősi keresztényekkel kérjük: Jöjj el, Uram Jézus!” – mondta Szatmári Szilárd. Mint fogalmazott, számára az idei karácsony arról szól, hogy el tudja-e fogadni azt, amit Isten akar adni az életébe.


Az ünnepség az egyházi elöljárók áldásával ért véget

A Miatyánk és az Üdvözlégy elimádkozása után kigyúlt a negyedik gyertyát jelképező fény is a város adventi koszorúján. Az ünnepi hangulatot az ünnepség alatt fokozta a Szent Kereszt plébánia Gaudete kórusa.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014.12.21. 

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”