Székelyudvarhely adhatott otthont az első Székelyföldi Betlehemes Találkozónak a hét végén: a karácsonyi vásár égisze alatt megtartott rendezvény nemcsak a szervezők álmának megvalósulása, hanem kitörési és találkozási lehetőség is a térség hagyományápoló, betlehemes csoportjai számára.

Kézdiszentlélek, Csobotfalva, Csíktaploca, Csíkborzsova, Csíkszépvíz, Gyergyóditró, Hidegség, Szentegyháza és Lövéte betlehemes csoportjai, mintegy 130 fellépő vett részt vasárnap a volt Stúdió Mozi nagytermében megtartott találkozón. A Debrecenben már hagyományos Kárpát-medencei betlehemestalálkozó apropóján két éve fogalmazódott meg a székelyföldi esemény szükségessége, György Lászlónak, a szentegyházi csoport vezetőjének és Kerekes Csillának, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal munkatársának közös álma valósulhatott meg idén.

A kilenc részt vevő csoport vasárnap délelőtt mutatta be hagyományos betlehemes játékát, melyet szakemberek értékeltek. „Nem verseny jellegű volt a találkozó, viszont fontosnak tartottuk, hogy meghívott szakemberek értékeljék a produkciókat, illetve bevezessék a részvevőket a betlehemes játékok szimbolikájába” – magyarázta Kerekes Csilla szervező.

A rendezvény lehetőséget ad a találkozásra, a tapasztalatcserére, így a fejlődésre is. „A csoportok egy része már ismeri egymást, de ritkán van alkalmuk találkozni. Ezt a lehetőséget szeretnénk megadni nekik az elkövetkezőkben is” – tette hozzá Kerekes Csilla. Az első rendezvény sikerén felbuzdulva a szervezők már a jövő évit tervezik, a jelentkezők száma már most bővült.

Kovács Eszter, Székelyhon.ro, 2014.12.21.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”