A jó Pásztor végtelen kegyelméből, Paptestvéreink közül többen is emlékeznek ebben az évben pappá szentelésük 25. (ezüst), illetve 50. (arany) évfordulójára. Ezeken az évfordulókon egyházunk teljes búcsút biztosít, a szokott feltételek mellett, mind a jubiláns papnak, mind a jubileumi szentmiséjén résztvevőknek.

Ezüstmisések (25 év):

  1. Bakó István P. Gábor OFM

Brassó

  1. Bálint Emil

Csíkszereda – Szt.Ágoston

  1. Baróti Csaba

Székelyszentkirály

  1. Csapai Árpád

Csíkszereda

  1. Ilyés Zsolt

Csíkszentlélek

  1. Jánosi Gellért

Székelyvarság

  1. Köllő Tibor

Szováta

  1. Laczkó Dávid P. Anaklét OFM

Szárhegy

  1. Nagy László dr.

Kanada

  1. Szabó Ákos

Vajdahunyad

 

Aranymisések (50 év):

  1. Fekete József

Nagybánya

  1. Sófalvi János

Székelyudvarhely

  1. Tamás József ifj.

Lázárfalva

  1. Virág László

Csíkszereda

A korábbi gyakorlathoz híven, szeretettel hívjuk és várjuk – új Főpásztorunk nevében – jubiláló Testvéreinket Gyulafehérvárra, 2020. június 25-én, csütörtökön, a délelőtt 11.00 órától kezdődő közös hálaadó szent-misére Székesegyházunkban, majd az azt követő ünnepi ebédre.

Valamennyiük jelenlétére számítunk.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”