Advent negyedik vasárnapján Gyulafehérváron, a 9 órától kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek megnyitja a székesegyház Szent Kapuját. A főegyházmegyében a harmadik Szent Kapu ugyanazon a napon Kolozsváron nyílik. A főpásztor megbízásából Kovács Sándor főesperes-plébános tárja ki az este 6 órakor kezdődő szentmise elején a Szent Mihály-templom déli kapuját, hogy a hívek bűnbánattal és hittel haladjanak át rajta, így a szokott feltételek mellett elnyerhetik a szentévi búcsút. 

A Gyulafehérvári Főegyházmegyében az első jubileumi kaput advent harmadik vasárnapján nyitotta meg Jakubinyi György érsek Tamás József püspök, a ferences atyák és a papság jelenlétében a csíksomlyói kegytemplomban.

Mint ismeretes, Ferenc pápa a jubileumot meghirdető Misericordiae Vultus kezdetű bullájában írta elő, hogy a világ valamennyi egyházmegyéjében nyissanak Szent Kapukat, ezzel lehetővé téve a jubileum méltó megünneplését azok számára is, akik az év során nem tudnak eljutni Rómába.

romkat.ro

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”