Resurrexit 2015

A Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség (FIF) ének-zene csoportjainak felelős munkatársai április 24–25-én megszervezték a Gyulafehérvári Főegyházmegye plébániai ének-zene csoportjainak találkozóját. Az idei rendezvény megújult formában jelentkezett és a Resurrexit – missziós zeneműhely és koncert nevet kapta.

Tizenhárom zenecsoport és együttes, több mint száz ifjú zenész és énekes szakemberek segítségével készült fel és állt színpadra a koncert keretében, szombat este 7 órától. A csíkszeredai Segítő Mária Gimnázium dísztermében felállított nagy színpadon népes kórus, sok hangszer, szebbnél szebb ifjúsági énekek, gregorián dallamok, taps és tánc segítségével dicsérték a Feltámadottat.

A koncertet hirdető jelszavak: örömzene, szolgálat, dicséret, csak részben tudják visszaadni azt, amit a résztvevők és nézők átélhettek. A szervezők hálásak Istennek és szívből köszönik a Renewal Ministries evangelizációs szolgálat támogatását. (www.fif.ma)

Az örömhír még mindig tart

A Resurrexit ebben az évben a „…hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz” mottót próbálta megvilágítani a különböző programpontok segítségével.

A rendezvény két főbb részre oszlott. Az első a Resurrexit – missziós zeneműhely a Gyulafehérvári Főegyházmegyében zenecsoportoknak szólt, amelynek célja az ismerkedés és kapcsolatteremtés volt. Péntek délután 13 zenecsoport, énekkar és zenekar mutatkozott be egymásnak sajátos stílusban. Volt, aki a táncot, volt, aki a mesét, verset, éneket vagy videót választotta ki, hogy bemutatkozhasson a többi zenésznek. A pénteki nap egy magyarázott szentmisével zárult, amelyet Csont Ede nagytusnádi plébános celebrált, rávilágítva az eukarisztia, a hálaadás fontosságára és a szolgálat méltóságára. A szombati nap reggeli imádsággal indult, melyet egész délelőtt műhelymunkák követtek. Minden jelentkező adottságaihoz mérten választhatott hat zeneműhely között (billentyű, dob/ütőhangszerek, szóló/basszusgitár, ének/kórus, fúvós/vonós és gitár), ahol hivatásos zenészek hangolták őket össze egy nagy közös produkcióra. A Resurrexit második része a húsvéti koncert volt, ahol a zenecsoportok, vagyis 110 zenész egy csapatként lépett színpadra. Visszajelzések alapján állíthatjuk, hogy a program mindkét része elérte a célját, mégpedig a zenészek kapcsolatot teremtettek egymás között és megtapasztalták a szolgálat lényegét, a koncerten jelen levő közönség pedig lelkileg gazdagodhatott. (A Resurrexit szervezőcsapata)

 

(Forrás: Vasárnap 19/2015)

Kapcsolódó esemény:

Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”