Gyertyaszentelő Boldog­asszony napján, február 2-án második alkalommal ünnepelték meg az esztelneki ferences templomban a megszentelt élet világnapját a környéken élő, dolgozó és imádkozó szerzetes nővérekkel. Közösen adtak hálát a hivatás nagy ajándékáért, erőt és kegyelmet kérve annak további megéléséhez, a szerzetesek táborának növeléséhez.

Az ünneplés szentségimádással kezdődött, majd a gyertyaszenteléssel és a szentmiseáldozat bemutatásával folytatódott. Ahhoz, hogy a krisztusi fény hordozói és továbbadói lehessünk, előbb magunknak kell a fényt befogadnunk – mondta szentbeszédében a szentmise főcelebránsa, Csiby József, a brassói belvárosi templom plébánosa.

A szentmise után a jelen lévő szerzetes közösségek – az árkosi Assisi Szent Ferenc Beteg­ápoló Nővérei, a brassói Szent Csa­ládról nevezett Mallersdorfi Szegény Ferences Nővérek, a kéz­diszentléleki Szeretet misszionáriusai és Teréz Anya sepsiszentgyörgyi nővérei – képviselői rendjükről és tevékenységükről beszéltek a teljes létszámban visszamaradt és nagy érdeklődést tanúsító híveknek.

Bemu­tatták a ferences kolostort, majd jó hangulatú, kötetlen beszélgetéssel ért véget az ünnep – tud­tuk meg Szilveszter baráttól, a fe­rences zárda elöljárójától.

Iochom István
Háromszék

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”