Köztudott, hogy Ferenc Szentatya április 3-án a déli imádság (Regina Caeli) elimádkozása után jelentette be felhívását egy általános gyűjtésre, melyet vallási hovatartozástól függetlenül az Ukrajnában élő emberek megsegítésére kezdeményezett. A Szentatya ezzel kapcsolatban azt mondta: „azok drámájára gondolok, akik az Ukrajnában folyó erőszak következményei miatt szenvednek: azokra, akik az ellenségeskedés által feldúlt földeken maradnak – az ellenségeskedés már ezrek halálához vezetett -, és mindazokra, akik – több mint egy millióan – a tartósan súlyos helyzet miatt arra kényszerültek, hogy elhagyják szülőföldjüket. Az érintettek elsősorban idősek és gyermekek… E célból külön gyűjtést tartunk április 24-én, vasárnap Európa minden katolikus templomában. Kérem a hívek nagylelkű adományait ehhez a kezdeményezéshez.”
Tisztelettel kérjük valamennyi Tisztelendő Testvérünket, hogy április 24-én szervezzék meg egyházközségeikben a gyűjtést e nemes célra és a Főesperességeken keresztül juttassák el Hivatalunkba ugyanúgy, mint a Péter fillérekkel  vagy más gyűjtésekből származó összegekkel tesznek. A begyült adományokat a Nunciatúrán keresztül juttatjuk el az Apostoli Szentszékhez, ahonnan továbbítják a rászorulóknak.
Segítőkészségüket előre is köszönjük, áldozatvállalásukra Isten bőséges áldását kérjük.

Gyulafehérvár, 2016. április 7.                                                                      

                                                                                                                                                   +György
érsek

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”