Elsősorban a ferences templomokban különleges tisztelet övezi Páduai Szent Antalt, szokás a szent emléknapján a virágszentelés és a gyermekek megáldása. A szombat esti szentmise végén a csíksomlyói kegytemplomnál is megáldották a gyermekeket.

Az év folyamán talán ez az ünnepi szentmise a legcsaládiasabb alkalom, amikor Páduai Szent Antal oltalmába ajánlják a gyermekeket, a családokat, azért imádkozva, hogy vegye pártfogásába a jövő zálogát, a gyermekeket. A szentmisét celebráló Bőjte Mihály ferences házfőnök Isten legszebb teremtményeiről, a gyermekekről elmélkedett.

„Páduai Szent Antal személyében egy olyan nevelőt, tanítót ünneplünk a mai napon, aki nagy hatással volt környezetére, prédikációival, és lelkipásztori tevékenységével. Nyolcszáz év távlatából is őt köszöntsük és oltalmába ajánljuk gyermekeinket” – emelte ki az Igehirdető. Emlékeztetett arra az ősi ferences szokásra is, hogy Páduai Szent Antal ünnepén virágokat áldanak meg és áldásban részesítik a gyermekeket. „Ezzel fejezzük ki, hogy Krisztus ösvényén akarunk járni, hogy rá akarunk figyelni és tőle akarunk tanulni” – fogalmazott Bőjte Mihály OFM. A szentmisét követően ministránsok kíséretében a ferences házfőnök szenteltvízzel hintette meg a templomban és a templom előtti téren sorfalat álló gyermekeket.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2015.06.14.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”