Örömmel és hálával gondolunk vissza 2019. június 1-ére, amikor Ferenc pápa meglátogatta főegyházmegyénket. A csíksomlyói kegyhelyen mondott beszédéből egy ma is aktuális üzenetet szeretnék felidézni: „Az Egyház voltaképpen tábori kórházhoz hasonlít. Ennek mintegy „szentségi" helyei, a kegyhelyek, a hívő nép emlékezetét őrzik. Ez a nép a szenvedések közepette sem fárad el keresni az élet vizének a forrását, ahol a remény új erőre kaphat. A kegyhelyek az ünnep és az ünneplés, a könnyek és az esdeklések helyei. Édesanyánk lábához járulunk, szinte szavak nélkül, hogy így az ő szemével láthassuk magunkat, és hogy tekintetével elvezessen Ahhoz, aki «az Út, az Igazság és az Élet» (Jn 14,6).

Tisztelettel kérem Főtisztelendő Paptestvéreimet, hogy Ferenc pápánk látogatására emlékezve, a következő kérést olvassák fel a szentmisékben június 6-án, vasárnap, az egyetemes könyörgések között:

Gondviselő Atyánk! Te Egyházadat Péterre, a Sziklára építetted. Töltsd el Péter utódját, Ferenc pápánkat a Szentlélek erejével, hogy Egyházad hajóját bölcsen kormányozza, látogatásának emléke mutasson irányt és adjon reményt helyi egyházunk egész hívő népének!

(Részlet a 2021/VI. érseki körlevélből)

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”