Elkezdődött az Irgalmasság éve a gyulafehérvári szemináriumban
 
Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, délután 5 órától a gyulafehérvári Papnevelő Intézetben működő Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola (EMEI) Inside the Vatican szakosztályának szervezésében a szeminaristák is bekapcsolódtak a Szentév megnyitásának ünneplésébe. 
 
 
Az előadás helyszíne az intézmény főfolyosója volt, ahol – mint egy zarándokbuszban –, helyet foglaltak a kispapok és a tanárok. Az előadás során a ma elkezdődött szentév fontosságára világítottak rá a szervezők, definiálták az irgalom szót történelmi és etimológiai vonatkozásaiban, megkeresték a Szentírásban használt héber és görög helyettesítő szavait. Az előadás előtt megtekinthető volt egy kortárs Mária-ábrázolásokat bemutató kiállítás is. 
 
 
 
Az esemény alkalmával, melyen részt vett Jakubinyi György érsek is, a szemináriumban tanuló diakónusok megnyitották a kápolna szimbolikus irgalmasság-kapuját, azon átvonulva ünnepélyes vesperást és szentségimádást végeztek a jelenlévők.
 
Jánossi Imre
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”