2015. október 10-én, déli 12 órától a Gyárfás Elemér emlékkonferencia keretében az Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány nyilvános ünnepi közgyűlést tartott a Báthory István Líceum dísztermében, ott, ahol 1931. november 19-én az akkori Erdélyi Római Katolikus Státus világi elnökévé választották Gyárfás Elemért. Az igazgatótanács elnöke, Holló László az akkori gyűlés néhány mozzanatát elevenítette fel, a jelenlévők meghallgathatták Gyárfás Elemér székfoglaló beszédét is. 
 
 
Az ünnepi ülés keretében tisztújításra is sor került az igazgatótanácsban, mivel a Státus Alapítvány elnökének mandátuma idén lejárt, az alelnök pedig lemondott tisztségéről. Az elnöki tisztség betöltésére Jakubinyi György érsek Holló László egyetemi docenst kérte fel újabb öt évre, Szász János petrozsényi plébános alelnöki tisztségét Benedek József egyetemi tanár tölti be a következőkben. A Státus Alapítvány titkára továbbra is Marton József egyetemi professzor marad. 
 
A közgyűlésen beszámoltak az újonnan alakult, az új tanévet a Státus régi épületében megkezdő marosvásárhelyi Római Katolikus Gimnáziumról, az ott elvégzett munkálatokról, valamint ismertették a Státus jövőbeli terveit.
 
Fábián Róbert/Vasárnap
 
Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”