2015. június 28-án Nagyméltóságú és Főtisztelendő Dr. Jakubinyi György érsek szerpappá szentelte: Both László, Farkas Zsombor és Ilyés Lehel ötödéves kispapokat.

A diakónus szentelési szentmise de. 10 órától kezdődött. Az evangélium után Ft. Dr. Holló László rektor bemutatta a három jelöltet, akik Isten kegyelméből vállalták az egyházi rend első fokozatát.

Jakubinyi György érsek a homíliában arra buzdította a felszerelendőket, hogy teljes odaadással és szeretettel szolgálják Istent és az embereket. Továbbá a főpásztor megköszönte a hívek imáit, fáradozásait valamint a szentelendők családjainak köszönetet mondott azért, hogy Istennek ajánlották gyermekeiket.

A szentelést beöltözés követte, amikor az újonnan szenteltek beöltötek a szerpapi öltözékbe, a keresztben viselt stólába és dalmatikába. Ezt követően átvették a főpásztortól az evangéliumos könyvet, hiszen a diakónus egyik legfőbb feladata az evangélium hirdetése.
Végül a püspök és a jelenlevő diakónusok békecsókot váltottak az újonnan szenteltekkel, kifejezve köszöntésüket és befogadásukat a diakónusi közösségbe.
A szertartás befejeztével folytatódott a szentmise az eukarisztia liturgiájával.
A szentmise ünnepélyes áldással zárult, amelyet ünnepélyes kivonulás követett.
Fotó: Nyírő Szabolcs-István, Kalányos Ottó

seminarium.ro

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”