A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyházban 2017. június 28-án, szerdán a délelőtt 10 órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek szerpappá szentelte a csíkszépvízi Antal Zoltán, a galócási Fülöp Zsombor, a borzonti Kovács József, a kézdivásárhelyi Pasca Szilárd és a petrozsényi Popesc Mihăiță Cristian akolitusokat.

 

A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyházban Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepén, 2017. június 29-én, csütörtökön a délelőtt 10 órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek pappá szentelte a kézdivásárhelyi Albert István-Csaba, a csíkszentdomokosi Biró Károly, a csíkszeredai Bojtor Attila-György és a csíkszentsimoni Jánossi Imre diakónusokat.

Jakubinyi György érsek a gyulafehérvári főegyházmegye újmiséseit a következő állomáshelyekre nevezte ki:

Albert István-Csabát Szászrégenbe
Biró Károlyt Barótra
Bojtor Attila-Györgyöt Kolozsvárra
Jánossi Imrét Zetelakára

A gyulafehérvári újmisések. Balról jobbra: Jánossi Imre, Bojtor Attila György, Albert István-Csaba, Biró Károly.

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”