„A keresztségünkből és bérmálásunkból fakadóan arra vagyunk hivatva, hogy olyanok legyünk, mint Krisztus, minden szenvedő irgalmas szamaritánusa. A szeretetet arról ismerjük fel, hogy ő életét adta értünk. Nekünk is kötelességünk életünket adni testvéreinkért (1Jn 3,16). Amikor gyengéden odafordulunk azokhoz, akiknek gondoskodásra van szükségük, akkor a reményt és Isten mosolyát visszük a világ ellentétei közé. Amikor a mások iránti nagylelkű odaadás alakítja cselekedeteinket, akkor teret adunk Krisztus szívének, amely átmelegít bennünket. Ezáltal elősegítjük Isten országának eljövetelét.” (Részlet Ferenc pápának a betegek világnapjára írt üzenetéből)

Ferenc pápa gondolatainak jegyében a csíksomlyói kegytemplom-pápai kisbazilikában 2015. február 11-én, a betegek XXII. világnapján lesz a betegek és idősek zarándoklata. A szentmise délelőtt fél 11-kor kezdődik, amelyet nagyméltóságú és főtisztelendő Tamás József csíkszeredai segédpüspök mutat be.

Fr. Urbán Erik
kegyhelyigazgató

fotó: Iochom Zsolt

Erdély.ma

Cikk
A papi hivatások ébresztése, felismerése és gondozása Egyházunk egyik legszebb és legfontosabb küldetése. Az Úr ma is hív munkásokat aratásába, ugyanakkor szüksége van olyan lelkipásztorokra, akik segítenek meghallani és felismerni ezt a hívást.
Cikk
2026. május 11-13. között Gyulafehérváron tartották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) 77. plenáris ülését, amely az ország római katolikus és görögkatolikus főpásztorait tömöríti.
Cikk
Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a Pongrácz Szent István Vetélkedő, melynek témája Tiszteletreméltó Márton Áron püspök és jelmondata volt: „Erőnk a lelkesedés. És ez mindenható.”