Szombaton a székelyudvarhelyi Szent Miklós-hegyi, illetve a Kis Szent Teréz Egyházközségben, vasárnap pedig a Szent György-plébániatemplomban csendült fel a főpásztort köszönto énekszó, és a nagyszámú közösségek együtt örvendtek a bérmálkozók szüleivel, hozzátartozóival. A Gyulafehérvári Főegyházmegye főpásztorának, Jakubinyi György Miklós érseknek a kézfeltétele
által száznyolcvanhatan részesültek a bérmálás szentségében.

Homíliájában emlékeztetett: a bérmálás a pünkösd megismétlodése saját életünkben, ugyanaz történik, mint az első pünkösdkor. A Lélek által megerősített apostolok bátran kiálltak hitük mellett, és megszületett az Anyaszentegyház. A felnőtt nagykorúság szentségének várományosai Krisztus hitével, a keresztségi fogadalom megújításával, bérmálkozási ígéreteikkel készültek a megerősítő szentség vételére, és fogadták a homlokukra rajzolt misztikus keresztet. A személyes pünkösd ünnepén az Erő, a Bölcsesség, az Értelem, a Jótanács, a Tudomány, a Jámborság, az Istenfélelem és a Lelki erősség ajándékaival gazdagodtak,
hogy hitüket meg tudják vallani és aszerint éljenek. A szentségkiszolgáltatás látható, külső jelei a püspök kézfeltétele és a szavak. A krizma mint jel és a megkenés mint a felnőtt keresztény életre való felkenés gesztusa a fiatalok lelkébe eltörölhetetlen Jelet írt. Jakubinyi érsek együtt imádkozott a jelenlévőkkel, hogy e szentség által hitvalló keresztény életet élhessenek. (M. M.)

„A főpásztor minden egyházközségben otthon van az egyházmegyében, de különösen Székelyudvarhelyen, ahol a három plébániából kettü a keresztségben kapott védőszentje, Szent György és Szent Miklós, a harmadik plébánia pedig Kis Szent Teréz oltalma alatt áll, akinek lelkületét követve él az érsek atya – hallottuk Botár Gábor plébánostól.

Udvarhelyi Híradó, 2014. május 6.

A Kis Szent Teréz-plébániatemplomban kilencvenkilencen részesültek a bérmálás szentségében

A szabadtérre tervezett liturgiát az eső miatt a Szent György-plébániatemplomban tartották meg

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.