Hónapról hónapra egyre nagyobb tömeget vonz az elsőszombati ünnepélyes Mária-köszöntő és gyertyás körmenet a csíksomlyói kegytemplomhoz.

A betegekért imádkoztak

Az új év első alkalmára is több ezren gyűltek össze, hogy a Szűzanya közbenjárását kérjék imáik meghallgatásáért. A januári elsőszombati este azért is sajátos volt, mivel ezúttal betegek imádkoztak betegekért, a súlyos betegek talán még súlyosabb betegekért imádkozták a rózsafüzért.

A szentmisét celebráló Urbán Erik ferences templomigazgató örömmel köszöntötte a nagy számú zarándokot, akik olyannyira zsúfolásig megtöltötték a pápai kisbazilikát, hogy még a szentély lépcsőjén is ültek a hívek. Ahogy a pünkösdi búcsú alkalmával lenni szokott, sokan az elsőszombati köszöntőre is kis székeikkel együtt jöttek.

A kegyszobor mását vitték a körmeneten

„Sokan akarjuk az új évnek a hajnalán is a csíksomlyói segítő Szűz Máriának a közbenjárást kérni, hogy általa a jó Isten áldása kísérje a 2014-es esztendőt is” – fogalmazott felajánlásában Erik testvér, aki arra kérte a jelenlévőket, hogy a szentmisében tegyék le Isten elé az elmúlt év örömeit és bánatait, és kérjék a Szűzanyát, hogy „ne hagyjon el minket, ne feledkezzen meg rólunk, gyermekeiről ebben az évben sem”.

A ferences templomigazgató prédikációjában Anselm Grün neves lelkiírót, bencés szerzetest idézte, arra bátorítva a hallgatóságot, hogy kérjék Isten áldását az új évben otthonaikra, családjainkra és barátaikra. „Kérjük Isten áldását azokra a helyekre, ahol élünk, azokra az emberekre, akikkel találkozni fogunk, mert ha áldást kérünk rájuk, ismeretlenül is, amikor találkozunk velük, akkor ránk is áldás fog szállni” – hangsúlyozta Urbán Erik.

Gyertyafényekkel és énekekkel köszöntötték a Szűzanyát

„Köszöntünk Somlyó szép Csillaga: Üdvözlégy áldott Szűz Mária!” – visszhangozta a templom, miközben a hívő sokaság a rózsafüzért imádkozta, majd a kegyszobor másával a templom előtti térre vonultak, gyertyafénnyel és énekekkel köszönteni a csíksomlyói segítő Szűzanyát.

A következő Mária-köszöntőt február elsején 18 órától tartják a csíksomlyói kegytemplomban.

Iochom Zsolt, Székelyhon.ro, 2014. január 5.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.