A Szentháromság tiszteletére szentelt kolozsvári Piarista templomban az advent első vasárnapi esti egyetemi lelkészségi szentmise keretében áldották meg a felújított orgonát.

A diákmisére mindig zsúfolásig megtelő telmplomban Kovács Sándor főesperes volt a főcelebráns, Takó István egyetemi lelkész és Veres Stelian segédlelkész koncelebráltak. A szentmise végén Potyó István karnagy ismertette a hangszert, majd Kovács Sándor főesperes meghintette szenteltvízzel, megtömjénezte és megáldotta a teljesen felújított orgonát, ugyanakkor megköszönte a szászhermányi (Brassó megye) orgonaépítő cégnek, Barbara Dutli és Ferdinand Stemmer vezető mestereknek, a cég jelenlevő képviselőinek, a munkálatokat végző Barbara Dutli, Magyar Árpád, Farkas Csaba, Nagy Róbert, Albert Mihály szakembereknek. A Kovács Sándor főesperes-plébános kezdeményezésére és a Szent Mihály plébánia anyagi hozzájárulásának köszönhetően valósulhatott meg a teljes felújítás, takarítás, javítás, restaurálás. A munkálatok öt hónapig tartottak. A restauráláshoz a Svájci Orgonajavító Alapítvány mellett a hívek is hozzájárultak, az  ő anyagi támogatásukra továbbra is számítanak. Heinrich Maywald brassói orgonaépítő 1849-ben készítette el a hangszerek ezen kolozsvári „királynőjét” Ruzitska György (1789-1869) tervei alapján. A két manuállal és pedállal rendelkező 19 regiszteres hangszer 164 esztendő alatt hűen szolgált. Amikor 1849. június 12-én felszentelték, Kolozsvár első pedállal ellátott kétmanuálos orgonája volt, ezen mutatta be Ruzitska György, a konzervatórium akkori igazgatója nemcsak Johann Sebastian Bach remekműveit, hanem saját szerzeményeit is.  

Zárásként a Szent Mihály plébánia Szent Cecília kórusa és kamarazenekara Potyó István karnagy vezetésével (koncertmester Vincze-Dallos Csilla), Erich Türk és Boldizsár Katalin orgonaművészek közreműködésével rövid koncertet adott.

Fodor György, Vasárnap 2013/50

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.