A Családpasztorációs Munkacsoport meghívására, a Boldogabb családokért program keretében előbb Székelyudvarhelyen, majd Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen került sor a „Csak arra vigyázok, amit értékesnek tartok” jelmondatú foglalkozásra. A Nők, lányok, menstruáció című hatórás tevékenység alatt végigvezetik a részt vevő fiatal, 10–12 éves lányokat a serdülőkori változásokon, a női ciklus eseményein, a megtermékenyülés csodáján – tudtuk meg Hortobágyiné Nagy Ágnes orvostól. Mindegyik foglalkozáson hospitáltak helyi szakemberek, tanárok, hitoktatók, családapák, egészségügyi asszisztensek, házasság előtt állók. Társaival, a plébániai civil szervezet, a Kecskeméti-Szécsényivárosi Közösségépítő Egyesület szakembereivel az elmúlt héten a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban, a Kis Szent Teréz-plébánia közösségi termében, illetve a Tompa László Általános Iskolában tartott a termékenység értékét fókuszba állító foglalkozást. A végén a szülőknek is bemutatták az elhangzottakat, így segítve az otthoni kommunikációt. A fiúk felvilágosító családórán vettek részt. Bálint Klárától megtudtuk: arról beszélgettek interaktív és szemléltetett módon, hogyan lesz a fiúból férfi. Melyek az igazi férfi tulajdonságai, miben különbözik a férfi a nőtől. Korosztályi sajátosság, hogy nem könnyű erről beszélni. Tiszta tekintetű, nyitott fiatalokkal találkoztak, akik nagyon figyeltek  – összegezte Hortobágyiné Nagy Ágnes, aki huszonnégy éve foglalkozik  családpasztorációs munkával, természetes családtervezéssel, és tanít is. „Jó volt azt látni, hogy csendességükben, félénkségükben, izgalmukban is nyitottak voltak a részvevők,  és el tudtak jutni oda, hogy mosolygós, vidám, tudásban növekedett lányoktól-fiúktól köszönthettünk el végül.” Azt is  megtudtuk: a későbbiekben szeretnének képzést tartani helyi szakembereknek az MFM módszer önálló használatáért.

M. M., Udvarhelyi Híradó, 2014. szeptember 30.

Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.