Elkezdődött Kolozsváron a XIII. Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó
 
Mintegy kétezer lelkesedő fiatal, egyházi méltóságok, a helyi és a megyei közélet számos ismert szereplője jelenlétében nyitották meg Kolozsváron július 22-én 18 órától az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozót (OKIT) melynek mottója „Boldogok a tisztaszívűek, mert ők meglátják Istent!” (Mt 5, 8). A találkozót 1992 óta háromévente felváltva szervezik az ország római katolikus illetve görögkatolikus egyházmegyéi.
 
 
Az OKIT a fiatalok azon vágyából született, hogy jobban megismerjék egymást, megosszák az értékek megélésének tapasztalatait, és közösen tanúságot tegyenek hitükről. Ebben az évben a Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Püspökség a házigazda, hisz 2015-ben Kolozsvárt választották Európa Ifjúsági Fővárosául. A találkozón részt vesz az ország tizenkét katolikus egyházmegyéjének fiatalsága, a szórványból érkező fiatalok közösségei, valamint más keresztény felekezetek képviselői.
 
 
A megnyitón felszólalt a házigazda, Florentin Crihălmeanu kolozsvár-szamosújvári görögkatolikus püspök, Virigil Bercea, a romániai ifjúsági pasztorációért felelős nagyváradi püspök, az ortodox egyház küldötte, valamint közéleti személyiségek, köztük Vákár István Kolozs Megye Tanácsának alelnöke, Emil Boc polgármester, Ion Aurel Pop BBTE-rektor és az Ifjúsági Főváros-projektet irányító Share Föderáció elnöke, Vlad Pop. 
A szervezők a fiatalok számára katekézis-sorozattal, alternatív, építő, lelki és szórakoztató programokkal készületek. Az idei OKIT katekéziseit a belga származású Daniel Ange, a Jeunesse Lumière közösségének alapítója tartja. Az esemény július 26-ig tart, hivatalos honlapja három nyelven: www.intc.ro.
Szombaton Kolozsvárra várják Jakubinyi György gyulafehérvári érseket, aki szentmisét mutat be magyar nyelven, homíliát mond Böcskei László nagyváradi megyéspüspök, aki már péntektől a fiatalokkal tart.
 
Kép és szöveg: Fábián Róbert/Vasárnap
 
Articol
În perioada 11–13 mai 2026 s-a desfășurat la Alba Iulia cea de-a 77-a sesiune plenară a Conferinței Episcopilor Catolici din România (CER), care îi reunește pe ierarhii romano-catolici și greco-catolici din țară.
Articol
În lumea tulburată a zilelor noastre, când războaiele, tensiunile sociale, confruntările ideologice și degradarea discursului public trezesc în inimile multor oameni teamă și nesiguranță, este esențial spiritul de cumpătare, al responsabilității și al practicării discernământului.
Articol
Învierea lui Cristos este centrul credinței noastre și izvorul speranței noastre. Nu este doar un eveniment din trecut, ci un act mântuitor al lui Dumnezeu, care ne-a deschis calea către viața nouă. Prin ea, istoria omenirii a primit o direcție nouă. Moartea nu mai este ultimul cuvânt. De aici izvorăște speranța noastră. Ea nu este efemeră și nu este o iluzie, ci o certitudine întemeiată pe fidelitatea lui Dumnezeu.